Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Problem pri startovani motora Nissanu 350Z
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Problem pri startovani motora Nissanu 350Z
Autor Zpráva
Ivo Ninja
Anonymní





Příspěvek Problem pri startovani motora Nissanu 350Z Citovat
Priblizne pred mesiacom aj nieco som kupil 350Z z Nemecka, bola to predvadzaci model, rocnik 2006 v plnej vybave vratane navigacie a bluetooth handsfree a BOSE sound systemu, mal najazdenych vtedy 11.000 km. Tvrdili mi, ze urobili garancnu prehliadku pre istotu skor, je zaznacena v servisnej knizke. Teraz mam na Zetku najazdenych nieco cez 13.000 km a casto sa mi stava problem, ze mi nejde vobec nastartovat. Odomknem auto, vlozim kluc do zapalovania, otocim klucom do polohy, kedy sa rozsvietia kontrolky.. pockam nez vypnu ESP, TCS, airbag.. kontrolky a pootocim do poslednej polohy, kedy by mal motor nastartovat. Neudeje sa vsak nic, len zhasnu kontrolky a ked pustim kluc zo startovacej polohy, opat len ostanu svietit standardne kontrolky. Najvacsi bonus je, ze mi to robi nepravidelne, niekedy to nastartuje hned na prvy pokus, niekedy musim auto zamykat, odomykat a po par pokusoch auto zvykne nastartovat. Dnes rano som sedel v aute 20 minut ako pako, nez sa mi ho takymto sposobom podarilo nastartovat. Neviete v com moze byt problem? Buduci piatok som objednany na kontrolu do Nissanu, tak dufam, ze mi to tam odstrania, dam si urobit rovno pre istotu aj kompletnu garancku (nebudem cakat do 15.000 km). Inac tu je moja fotogaleria, v Bratislave som zatial ine cervene Zetko behat nevidel, takze som rad, ze som zatial ojedinely pripad Razz
http://www.ivoninja.websnadno.cz/index.php?menu=7
Este mam jednu nezavaznu otazku - mam v umysle vymenit sanie za nejake priame sanie, co by ste doporucili? A posledna otazka - ked sanie vymenim, stratim zaruku na auto ci motor? Diky.
pá Srp 17, 2007 12:10 pm
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Problem pri startovani motora Nissanu 350Z Citovat
Ivo Ninja napsal:
Priblizne pred mesiacom aj nieco som kupil 350Z z Nemecka, bola to predvadzaci model, rocnik 2006 v plnej vybave vratane navigacie a bluetooth handsfree a BOSE sound systemu, mal najazdenych vtedy 11.000 km. Tvrdili mi, ze urobili garancnu prehliadku pre istotu skor, je zaznacena v servisnej knizke. Teraz mam na Zetku najazdenych nieco cez 13.000 km a casto sa mi stava problem, ze mi nejde vobec nastartovat. Odomknem auto, vlozim kluc do zapalovania, otocim klucom do polohy, kedy sa rozsvietia kontrolky.. pockam nez vypnu ESP, TCS, airbag.. kontrolky a pootocim do poslednej polohy, kedy by mal motor nastartovat. Neudeje sa vsak nic, len zhasnu kontrolky a ked pustim kluc zo startovacej polohy, opat len ostanu svietit standardne kontrolky. Najvacsi bonus je, ze mi to robi nepravidelne, niekedy to nastartuje hned na prvy pokus, niekedy musim auto zamykat, odomykat a po par pokusoch auto zvykne nastartovat. Dnes rano som sedel v aute 20 minut ako pako, nez sa mi ho takymto sposobom podarilo nastartovat. Neviete v com moze byt problem? Buduci piatok som objednany na kontrolu do Nissanu, tak dufam, ze mi to tam odstrania, dam si urobit rovno pre istotu aj kompletnu garancku (nebudem cakat do 15.000 km). Inac tu je moja fotogaleria, v Bratislave som zatial ine cervene Zetko behat nevidel, takze som rad, ze som zatial ojedinely pripad Razz
http://www.ivoninja.websnadno.cz/index.php?menu=7
Este mam jednu nezavaznu otazku - mam v umysle vymenit sanie za nejake priame sanie, co by ste doporucili? A posledna otazka - ked sanie vymenim, stratim zaruku na auto ci motor? Diky.


Mas pri startovani vzdycky poradne seslaplou spojku az na zem? Muzeto delat treba zmuchlanej koberecek..
pá Srp 17, 2007 12:52 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Skusal som startovat aj so zatiahnutou rucnou brzdou a vyhodenou rychlostou na neutraly, na kobercek som si daval pozor, skusal som startovat aj so stlacenou spojkou, proste ziaden rozdiel. Zacinam mat obavy, ci tam nie je nejaky problem s elektronikou alebo nejakym tym zabezpecovacim zariadenim - imobilizerom.
pá Srp 17, 2007 1:12 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Dokonca sa mi stalo, ze som dal pri rozbehu malo plynu a skapal mi motor, ked som chcel opatovne nastartovat, tak to uz neslo - opat ten isty problem, ze kontrolky svietili, ale ked som pootocil klucom uz do polohy, kedy by malo auto nastartovat, nic sa neudialo. Nastastie sa mi to stalo uz pred domom, keby sa mi to stalo niekde v strede premavky, bol by to asi docela trapas. Takze som opat asi zo 10 minut v aute dumal, odomykal a zamykal dvere, az to po case konecne zase naskocilo, fakt divne.
pá Srp 17, 2007 1:59 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
cimboss
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 19.5.2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Plešovec

Příspěvek Citovat
Pedál spojky musí být sešlápnut až k podlaze. Jinak ani ťuk, stejně jak to popisuješ.
so Srp 18, 2007 7:44 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Jasne, ved nie som blby, aby som nevymackol pedal spojky uplne k podlahe pri startovani. Preto som skusal aj druhu variantu, ako som pisal, startovat pri vyradenej rychlosti na neutraly - bez stlacenia spojky. Ale ani jedna moznost nezabera, dnes mi nechcelo auto opat 3x nastartovat, ale do 5. minut skusania pri vyberani a opatovnom vlozeni kluca to uz potom nastartovalo. Fakt som zvedavy, co to bude za chyba, dufam, ze ju budu vediet v Nissane odstranit a ze nebudem mat smolu, ze zrovna u nich im to bude neustale startovat bez problemov.
so Srp 18, 2007 8:30 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
TornadoPepa
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 16

Příspěvek Citovat
Podivej se na kontakty na baterce,jestli nejsou povolené.Měl jsem stejný problém jak popisuješ na jiném autě a nakonec to byla takováhle prkotina.
ne Srp 19, 2007 7:16 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
TornadoPepa: Diky, skusim to pozriet. I ked mi ale nie je jasne, keby boli zle kontakty, preco by som bez toho, aby sa auto pohlo niekedy nastartoval az na piaty ci desiaty pokus a niekedy okamzite. Podla mna, keby boli zle kontakty na baterii, tak mi to nenakopne vobec, ale pozriem sa na to. Kazdopadne v piatok idem do servisu, takze tam mi potom dufam povedia k tomu viac.
po Srp 20, 2007 10:09 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
komar
Člen FanClubu 350Z


Založen: 19.2.2007
Příspěvky: 282
Bydliště: Sokolov

Příspěvek Citovat
A co takhle treba treba zkusit dotahnout kabely na baterce? TOhle se mi delo u sluzebniho transita a u kamosovo renaulta to delalo taky, ale to je jen navrh, nejsou to zetka ale bylo to timto Smile
po Srp 20, 2007 11:52 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
cimboss
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 19.5.2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Plešovec

Příspěvek Citovat
Nebo ještě jedna varianta, zkus si vzít druhý klíč.
po Srp 20, 2007 7:40 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Diky hosi za radu, ale uz treti den mi auto startuje hned na prvykrat. A citim sa trapne, pretoze niekto tu uvadzal tu radu, ze treba stlacat spojku az uplne k podlahe, inac motor ani nebrnkne a vyzera, ze naozaj ta finta bude v tomto. Je pre mna zahada, preco auto nestartuje pri vyradenej rychlosti na neutraly aj bez stlacenia spojky, ale mozno to urobili standardne, kedze auto bolo navrhovane v USA (i ked mam EU verziu) a tam su ludia schopni zazalovat za hocico. Takze mozno prave preto, aby nahodou auto niekomu nechcene nevyskocilo vpred, urobili pri startovani tuto poistku, aby sa spojka zarucene stlacila az uplne ku podlahe. Staci, ze nie je spojka uplne vytlacena a auto uz nenastartuje, je to sila. Inac, na toto by som asi nikdy nedosiel, nebyt vasej rady. Spojku som sice vzdy dost hlboko vytlacil, ale naozaj nie az uplne k podlahe. A prave preto mi niekedy nastartovalo na 5. pokus, niekedy neskor. To bolo ale preto, ze som tu spojku nakoniec nevedomky vytlacil spravne az k podlahe, preto to nakoniec nakoplo. No sranda. [samozrejme som medzitym skusal startovat aj s druhym klucom, ale robilo to to iste, az som nakoniec zacal skusat stlacat spojku na doraz k podlahe a zacalo to startovat na prvykrat, takze na 98% je to tym vytlacenim spojky].
út Srp 21, 2007 7:58 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
Diky hosi za radu, ale uz treti den mi auto startuje hned na prvykrat. A citim sa trapne, pretoze niekto tu uvadzal tu radu, ze treba stlacat spojku az uplne k podlahe, inac motor ani nebrnkne a vyzera, ze naozaj ta finta bude v tomto. Je pre mna zahada, preco auto nestartuje pri vyradenej rychlosti na neutraly aj bez stlacenia spojky, ale mozno to urobili standardne, kedze auto bolo navrhovane v USA (i ked mam EU verziu) a tam su ludia schopni zazalovat za hocico. Takze mozno prave preto, aby nahodou auto niekomu nechcene nevyskocilo vpred, urobili pri startovani tuto poistku, aby sa spojka zarucene stlacila az uplne ku podlahe. Staci, ze nie je spojka uplne vytlacena a auto uz nenastartuje, je to sila. Inac, na toto by som asi nikdy nedosiel, nebyt vasej rady. Spojku som sice vzdy dost hlboko vytlacil, ale naozaj nie az uplne k podlahe. A prave preto mi niekedy nastartovalo na 5. pokus, niekedy neskor. To bolo ale preto, ze som tu spojku nakoniec nevedomky vytlacil spravne az k podlahe, preto to nakoniec nakoplo. No sranda. [samozrejme som medzitym skusal startovat aj s druhym klucom, ale robilo to to iste, az som nakoniec zacal skusat stlacat spojku na doraz k podlahe a zacalo to startovat na prvykrat, takze na 98% je to tym vytlacenim spojky].
Čau Samuraji, to víš, že ten spínač na spojce je tam jen kvůli emerickejm pitomcům. Maj automatiku i na hajzlu, a se spojkou tam moc aut nejezdí. Sou to volové

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
út Srp 21, 2007 6:00 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Kojak: Razz To mi je jasne, ale pri manualnej prevodovke davat takuto poistku, aby bola spojka zarucene stlacena az totalne k podlahe, inac motor nenastartuje, tak s tym som sa naozaj este nestretol. No ale aspon som opat o nieco mudrejsi a uz nemusim trpnut zakazdym, ked sadnem do auta, ci mi nastartuje alebo nie. Very Happy
st Srp 22, 2007 10:22 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
Kojak: Razz To mi je jasne, ale pri manualnej prevodovke davat takuto poistku, aby bola spojka zarucene stlacena az totalne k podlahe, inac motor nenastartuje, tak s tym som sa naozaj este nestretol. No ale aspon som opat o nieco mudrejsi a uz nemusim trpnut zakazdym, ked sadnem do auta, ci mi nastartuje alebo nie. Very Happy
Asi se s tím opravdu nesetkš, Z bylo původně jen pro USA, Evropa ječela, že ho chce také, no tak to tam máme také Confused

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
st Srp 22, 2007 5:45 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cimboss
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 19.5.2007
Příspěvky: 56
Bydliště: Plešovec

Příspěvek Citovat
cimboss napsal:
Pedál spojky musí být sešlápnut až k podlaze. Jinak ani ťuk, stejně jak to popisuješ.

Hahahahahaha Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
st Srp 22, 2007 8:16 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz