Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Kucí, zase nějakej malej dotaz k řešení......převodovka
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Kucí, zase nějakej malej dotaz k řešení......převodovka
Autor Zpráva
Koki_99
Anonymní





Příspěvek Kucí, zase nějakej malej dotaz k řešení......převodovka Citovat
Všimnul jsem si, že jak mám sešlápnutou spojku tak je klídek, ale jak ji pustím tak je docela slyšet rotující převodovka resp. asi ložiska v převodovce. Neni to slyšet nějak výrazně ale přece jen trochu jooooo. Tak si řikám jestli nemáte nějakou podobnou zkušenost, či radu co s tim ? Zkontrolovat olej v převodovce ?? nebo nechat vyměnit ložiska ?? nebo snad vyndat celou převodovku a nandat tam ouplně jinou ??? Bléééééééé díkas !! jinak mohl bych poprosit admina o aktivaci účtu ? zatim mi druhej mail nedorazil Shocked
út Srp 07, 2007 6:40 pm
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Citovat
Prosím tě, napiš mi do interní zprávy, kdy a pod jakým nickem jsi se registroval.....

Registrace totiž probíhá automaticky, ale když jsou v nicku čísla nebo pomlčky, tak to antispam vyhazuje....
út Srp 07, 2007 7:30 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Kucí, zase nějakej malej dotaz k řešení......převodovka Citovat
Koki_99 napsal:
Všimnul jsem si, že jak mám sešlápnutou spojku tak je klídek, ale jak ji pustím tak je docela slyšet rotující převodovka resp. asi ložiska v převodovce. Neni to slyšet nějak výrazně ale přece jen trochu jooooo. Tak si řikám jestli nemáte nějakou podobnou zkušenost, či radu co s tim ? Zkontrolovat olej v převodovce ?? nebo nechat vyměnit ložiska ?? nebo snad vyndat celou převodovku a nandat tam ouplně jinou ??? Bléééééééé díkas !! jinak mohl bych poprosit admina o aktivaci účtu ? zatim mi druhej mail nedorazil Shocked
Zřejmě je to lož naq spojce, podle toho jak to popisuješ. Kdybyto mlátílo připostění spojky, tak je to napředloze převod. Vyprdni se na to, spojka stejně půjde časem do kopru,tak s novou to zmizí. Tyto drobně zvuky a šelesty vúbec nevnímej.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
út Srp 07, 2007 8:36 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Citovat
Drag napsal:
Prosím tě, napiš mi do interní zprávy, kdy a pod jakým nickem jsi se registroval.....

Registrace totiž probíhá automaticky, ale když jsou v nicku čísla nebo pomlčky, tak to antispam vyhazuje....



Odblokoval jsem nick Koki_999 - p. Kohout, tak doufám, že jsi to ty a že to bude chodit.... Very Happy Very Happy Very Happy
út Srp 07, 2007 9:45 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Koki_999
branec


Založen: 23.7.2007
Příspěvky: 3

Příspěvek Citovat
čus, jj díkes
st Srp 08, 2007 2:03 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Ja mam presne ten isty problem so spojkou, dokonca ked davam Zetku riadne zabrat, tak potom ta spojka na volnobehu huci este ovela viac, po case, ked sa vychladi, uz ju tak silno nie je pocut. Ked spojku na volnobehu vytlacim, tak je razom ticho, ked ju pustim, zase ten divny hluk. Mam pocit, ze na tomto mojom Zetku pocas tych predvadzaciek este predtym, nez som ho kupil, jazdili riadne brutalne a vobec ho nesetrili, pretoze uz pri kupe, ked malo auto najazdenych len 11.000 km boli pneumatiky takmer uplne zjazdene a zjavne ani tu spojku nikto nesetril. Inac musim povedat, ze design auta sa Nissanu naozaj podaril, len tie seriove 18" kolesa mi pripadaju byt trosku utopene, tak uvazujem, ze by som tam dal nejake podlozky, aby boli kolesa zarovno blatnikov a casom mozno kupil dajake 19".
pá Srp 17, 2007 12:37 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
Ja mam presne ten isty problem so spojkou, dokonca ked davam Zetku riadne zabrat, tak potom ta spojka na volnobehu huci este ovela viac, po case, ked sa vychladi, uz ju tak silno nie je pocut. Ked spojku na volnobehu vytlacim, tak je razom ticho, ked ju pustim, zase ten divny hluk. Mam pocit, ze na tomto mojom Zetku pocas tych predvadzaciek este predtym, nez som ho kupil, jazdili riadne brutalne a vobec ho nesetrili, pretoze uz pri kupe, ked malo auto najazdenych len 11.000 km boli pneumatiky takmer uplne zjazdene a zjavne ani tu spojku nikto nesetril. Inac musim povedat, ze design auta sa Nissanu naozaj podaril, len tie seriove 18" kolesa mi pripadaju byt trosku utopene, tak uvazujem, ze by som tam dal nejake podlozky, aby boli kolesa zarovno blatnikov a casom mozno kupil dajake 19".


Podložky nedávej, může to vybrovat, rozhodit geoetrii....kup rovnou 19" - vybírej s homologací na Z a je třeba zjistit číslo ET - označuje zapuštění kola....
Já koupil ASA a jsou zarovno s karoserií.
pá Srp 17, 2007 1:36 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Drag: Diky za radu, prave preto som to sem pisal s tymi podlozkami, lebo som si nebol isty, ci je to dobre riesenie. Kamarat mal tiez podlozky (sice len na Octavii), ale tiez nadaval, ze s tym musel chodit velmi casto na geometriu. Tak to ale asi nebude sranda kupit disky s homologizaciou prave pre Z. Aku sirku by mali mat tie disky a ake siroke gumy potom na to pojdu, nevies? Predpokladam, ze pri 19" a sirsich gumach bude aj vyssi valivy odpor, cize pomalsie zrychlenie + vyssia spotreba, co? Confused Pozeral som do technicaku, ale cislo ET tam bohuzial nebolo, len 8,0JJx18 a 8 1/2 JJx18
pá Srp 17, 2007 1:56 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Drag: Ty na svojom Zetku inac jazdis aj v zime? Lebo ja planujem tiez, i ked mam trosku obavy v mrazivom pocasi, pretoze zadok mi uz takto sem tam trochu uleti v zakrutach (aj za sucha), ked pridam viac plynu, hned to samozrejme zreguluje trakcia. No bolo by skoda nevyskusat si vyhrievane sedadla a zrkadla v zimnom provoze - len ked budu nahodou solit cesty, tak z toho mam uplnu traumu. Razz Ale je sila, kolko ludi ma s 350Z problemy uz pri takom smiesnom pocte najazdenych km ako je 30-50.000... Ja mam na Civicu teraz skoro 300.000 najazdenych km a stale bez problemov.
pá Srp 17, 2007 2:19 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anonymní






Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
Drag: Ty na svojom Zetku inac jazdis aj v zime? Lebo ja planujem tiez, i ked mam trosku obavy v mrazivom pocasi, pretoze zadok mi uz takto sem tam trochu uleti v zakrutach (aj za sucha), ked pridam viac plynu, hned to samozrejme zreguluje trakcia. No bolo by skoda nevyskusat si vyhrievane sedadla a zrkadla v zimnom provoze - len ked budu nahodou solit cesty, tak z toho mam uplnu traumu. Razz Ale je sila, kolko ludi ma s 350Z problemy uz pri takom smiesnom pocte najazdenych km ako je 30-50.000... Ja mam na Civicu teraz skoro 300.000 najazdenych km a stale bez problemov.


V zimě jezdím na Pirelli Soto Zerro.
Přes léto Yokohama Advan Sport 275/35/R19, je sice větší valivý odpor ale líp drží v zatáčkách....
ET udává výrobce ráfků, v 19" jsem našel v evropě cca 20 druhů ráfků s homologací, ve 20" pouze 4 druhy. Vše v cenové relaci do 20tis za kus....
pá Srp 17, 2007 3:22 pm
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Fuuuha, 275/35/R19 sa mi zda byt uz riaden hardcore, obzvlast na Bratislavu, ja 90% jazdim po meste a profil 35 sa mi zda byt uz naozaj riadne nizky. Na Civicu som mal znizenie o 4 cm tiez na tvrdom podvozku od KONI a vysku profilu 40 a uz to sa mi zdalo dost kriticke na nase cesty, pod 40 by som uz asi naozaj nerad isiel. Takze pri vybere diskov sa musim vzdy informovat, ci dany typ je vhodny pre 350Z? Tak to asi budem velmi dlho vyberat pri mojich narokoch co sa vzhladu disku tyka. Smile Tieto disky OXIGIN ONE v chrome prevedeni mam teraz na Civicu http://www.oxigin.de/content_english/raeder/eins-chr.php
A nieco podobne by som rad volil aj na 350Z, pripadne mozno este tieto:
http://www.oxigin.de/content_english/raeder/crystal_chr.php
Aky je mozne pouzit najvacsi profil pneu pri 19" diskoch? Jedine 35?
pá Srp 17, 2007 3:30 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Anonymní






Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
Fuuuha, 275/35/R19 sa mi zda byt uz riaden hardcore, obzvlast na Bratislavu, ja 90% jazdim po meste a profil 35 sa mi zda byt uz naozaj riadne nizky. Na Civicu som mal znizenie o 4 cm tiez na tvrdom podvozku od KONI a vysku profilu 40 a uz to sa mi zdalo dost kriticke na nase cesty, pod 40 by som uz asi naozaj nerad isiel. Takze pri vybere diskov sa musim vzdy informovat, ci dany typ je vhodny pre 350Z? Tak to asi budem velmi dlho vyberat pri mojich narokoch co sa vzhladu disku tyka. Smile Tieto disky OXIGIN ONE v chrome prevedeni mam teraz na Civicu http://www.oxigin.de/content_english/raeder/eins-chr.php
A nieco podobne by som rad volil aj na 350Z, pripadne mozno este tieto:
http://www.oxigin.de/content_english/raeder/crystal_chr.php
Aky je mozne pouzit najvacsi profil pneu pri 19" diskoch? Jedine 35?


Musíš dodržet průměr, jinak bude chybně ukazovat rychlomět, počítadlo km, spotřeba apod, nemluvě o homologaci....

pro 19" je max. 35
pro 20" je max. 30

Nejšírší pneu má Kojak - 285mm
pá Srp 17, 2007 6:37 pm
Anonymní






Příspěvek Citovat
Koki_99: Diky za odpoved. Myslel som si, ze ta vyska profilu bude nutna prave kvoli tomu, aby spravne ukazovalo rychlost. Ten rozmer 275/35/R19 bol ale predpokladam pre zadne pneu, predne by boli v 19" rozmere potom ake vhodne? Pre sirku pneu 275 je potrebne mat ako siroke disky? Na 8x19 by to zrejme nevoslo, co? Smile
pá Srp 17, 2007 8:32 pm
Anonymní






Příspěvek Citovat
Sorrac, vidim, ze som neodpisal Kokimu, ale tebe - anonym. Smile Inac som si vsimol detail u US verzie, ze v pripade maximalnej vybavy sa tam da doplatit vyssia vybava ako v pripade EU verzie. Pisalo sa tu v nejakom fore, co som cital, ze US verzia nema v sebe u 350Z Brembo brzdy - to je sice pravda, ale len po urcity stupen vybavy, ta najvyssia vybava ma v sebe aj Bremba a dokonca aj to, co EU verzie myslim vobec nemaju a tym je snimac tlaku v pneumatikach - zobrazuje to priamo na palubnom pocitaci + daju sa priplatit 19" disky, dokonca vo verzii chrom. U EU verzie je max. 18". Dokonca US verzia ma v sebe zabudovany alarm formou klaxonu, na ovladaci od kluca sa da dialkovo otvarat kufor + dialkovo spustit vystrazna truba a dokonca sa cez dialkovy ovladac daju dialkovo elektricky vytahovat alebo stahovat okna. Toto vsetko pokial viem EU verzia v sebe neobsahuje. Ja osobne mam na kluci len klasicke odomykanie a zamykanie auta.
pá Srp 17, 2007 8:38 pm
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Do tretice este raz sorry, tie predosle 2 prispevky som pisal ja, len som sa zabudol nalogovat - predsa len, som tu newbie Cool
pá Srp 17, 2007 9:07 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz