Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Problém s reklamací

 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Problém s reklamací
Autor Zpráva
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Problém s reklamací Citovat
Auto mi od počátku žere olej, asi 1 litr každých 1400km. Koupeno přímo od Nissanu před rokem a půl s najetými 30.000 km, takže si to Nissan zkurvil už sám. Petrák to stále oddaloval s tím, že to dáme opravit tuhle zimu. Neměl čas, volnou dílnu, dovolená, bla bla bla. V létě se má jezdit a ne být měsíc bez auta. Průhonice mezitím zavřeli. Tak jsem to dal tento týden do Kolbenky. Mára mě hned setřel, že mám nějaký zvedlý motor (upravené sání), nějakou úpravu pod motorem (podložka pod olejovou vanou = litr oleje navíc) a jiné řemeny (odlehčené kladky) a že mi garanční technik reklamaci neuzná. To jsem tedy pěkně v prdeli Evil or Very Mad

Máte někdo nápad co dál? Protože pokud ne, zaplatím si na to soudního znalce aby rozhodl, zda moje "zásahy do motoru" mohly způsobit zvýšení spotřeby oleje nebo ne. Nehledě na to, že úpravy se dělaly když už to olej žralo a na jeho spotřebu žádný vliv neměly. Píšu si každé doplňování oleje a je to už rok a půl stejné. Navíc ty "zásahy do motoru" dělal sám autorizovaný servis Nissan Průhonice a na případnou ztrátu záruky na motor nebo cokoli jiného mne neupozornili. Jasně, když si dám spojku JWT, tak ji nebudu reklamovat u Nissanu, nejsem blbej. Ale do motoru (válce, písty, klika, hlava, vačky, pístky) jsem nesahal a jsou bez úprav. Podle mne se na nějaké "zásahy" vymlouvat nemůžou.

Co na to říkáte???

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
čt Úno 05, 2009 11:04 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek Citovat
No jestli ty upravy nemaj vliv na ten problem, tak by mela zaruka trvat prece...to je jako kdyby ti odeslo neco v motoru a oni by ti rekli,ze tam mas neoriginal zarovku, takze pada zaruka:)

Mozna by stalo za to, zavolat na takovou tu oficialni stezovaci linku nissanu. To je asi posledni instance,kam se muzes obratit. Ja jsem mel takhle velkej problem u BMW, pohadal jsem se primo v servise a nechali me tam stat s rozbitym autem,at si jdu kam chci... tak jsem zavolal na podobnou linku u BMW a druhej den mi volali ze servisu BMW,odkud me predtim vyhodili, ze je nekolik variant jak mi pomoct a jakou si teda vyberu:)

_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm
so Úno 07, 2009 12:28 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Ondra.
četař


Založen: 8.8.2007
Příspěvky: 154
Bydliště: Tábor

Příspěvek Citovat
co je s průhonicema?
so Úno 07, 2009 8:34 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Hannibal
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 33
Bydliště: Louny

Příspěvek Re: Problém s reklamací Citovat
No jo klasika. Stejný problém jsem měl u nové Hondy. Zubynechty se bránily uznat reklamaci. Prý nemám origo díl (centrál) . Přitom mi ho samy doporučili (že je o 20 levnejší) a samy nainstalovali. Tak jsem si stežoval u zástupce pro ČR a výsledek? Žádný .
A zduvodnili Ti ,jak tvuj zásah zapíčinil něco co má za následek strátu oleje?

_________________
ante portas
so Úno 07, 2009 8:42 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Problém s reklamací Citovat
centros napsal:
Auto mi od počátku žere olej, asi 1 litr každých 1400km. Koupeno přímo od Nissanu před rokem a půl s najetými 30.000 km, takže si to Nissan zkurvil už sám. Petrák to stále oddaloval s tím, že to dáme opravit tuhle zimu. Neměl čas, volnou dílnu, dovolená, bla bla bla. V létě se má jezdit a ne být měsíc bez auta. Průhonice mezitím zavřeli. Tak jsem to dal tento týden do Kolbenky. Mára mě hned setřel, že mám nějaký zvedlý motor (upravené sání), nějakou úpravu pod motorem (podložka pod olejovou vanou = litr oleje navíc) a jiné řemeny (odlehčené kladky) a že mi garanční technik reklamaci neuzná. To jsem tedy pěkně v prdeli Evil or Very Mad

Máte někdo nápad co dál? Protože pokud ne, zaplatím si na to soudního znalce aby rozhodl, zda moje "zásahy do motoru" mohly způsobit zvýšení spotřeby oleje nebo ne. Nehledě na to, že úpravy se dělaly když už to olej žralo a na jeho spotřebu žádný vliv neměly. Píšu si každé doplňování oleje a je to už rok a půl stejné. Navíc ty "zásahy do motoru" dělal sám autorizovaný servis Nissan Průhonice a na případnou ztrátu záruky na motor nebo cokoli jiného mne neupozornili. Jasně, když si dám spojku JWT, tak ji nebudu reklamovat u Nissanu, nejsem blbej. Ale do motoru (válce, písty, klika, hlava, vačky, pístky) jsem nesahal a jsou bez úprav. Podle mne se na nějaké "zásahy" vymlouvat nemůžou.

Co na to říkáte???
Se zárukou neuspěješ,je tam změna na motoru, mělo to být v zár. knížce, jinak to obecně platí pro všechna nově zakoupená vozidla. Budou oponovat, že motor je postavený na daný výkon z fabriky a úpravy nejsou v záruce povolené. Takže ani znalečák, byt máš pravdu je na nic. Jedině to domluvit s Petrákem, je v Paláci Mazda na Spořilově, kam jsou přestěhování.S Petrákem jde mluvit, můžu jít s tebou, znám ho velmi dobře, vbeškeré kontakty jsem zařizoval já i Dragovi,kterej tam moc vítanej není. Je problém, že se motor musí vyndat, rozebrat, možná stačí vyměnit kroužky, nebo to převrtat a jiné písty, lágry, těsnění ... Inu kvality Zdetek je známá. A to mi ještě klibáci nadávali, že to píšu

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
ne Úno 08, 2009 1:58 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Další kroky Citovat
Mára v Kolbence se z toho pěkně vyvlíknul. Dnes mi s konečnou platností oznámil, že reklamaci (velká spotřeba oleje - 1 litr každých 1400 km) z důvodu úprav na motoru (podložka pod olejovou vanou = o litr motorového oleje navíc) neuznají a auto mi předal zpět. Budiž mu k dobru, že uznal reklamaci cvakání někde u pravého zadního kola a vyměnil mi ložisko. Snad to pomůže. Děkuji.

Auto jsem převezl na Spořilov k panu Petrákovi. Ten se k tomu postavil zodpovědněji a pokusí se reklamaci vyřešit. Doufám, že to dopadne dobře. Dle mého názoru by měl někdo motor alespoň rozebrat a zjistit, co tomu je. Pak teprve může posoudit, zda mnou provedený zásah do motoru měl nebo neměl vliv na velkou spotřebu oleje, kterou reklamuji. Jen připomínám, že auto žere olej pořád stejně od doby, co jsem ho koupil, tedy i před úpravami, které odborně provedl autorizovaný servis Nissan, přičemž mne nijak neupozornil, že by úprava měla mít nějaký vliv na záruku.

Pokud nebude reklamace uznána, tak se obávám, že pomalu uhasne moje láska k Nissanu, stane se ze mne protiva a morous a všude budu trousit jen pomluvy. Nebo stačí když budu říkat pravdu. A celoživotní úspory namísto do kompresoru investuji do právníka a až do smrti se budu domáhat svých práv. Twisted Evil

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
čt Úno 19, 2009 9:10 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
No tě pic, tak ať někde změří tlaky ve válcích, jinudy než kroužkama to jít nemůže a podpálený entily jsou dobře slyšet ve vejfucích / na volnoběh hezky mlaskají Very Happy /Dohodni to určitě s Petrákem,za nějakou kačku pro něj to stojí. Kurňa,jaro za dveřmi a já jsem konečně po rocea půl hotový Very Happy Very Happy , tak se těším Sousede až to prubnem. \Jinak sem na stránky už nechodí, škoda........

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Úno 20, 2009 7:06 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz