Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Kovové zvuky(cvakání) od pravého zadního kola
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Podvozek Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Kovové zvuky(cvakání) od pravého zadního kola
Autor Zpráva
Lusta
zobák


Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 14

Příspěvek Kovové zvuky(cvakání) od pravého zadního kola Citovat
Zdravím,tohle je můj první příspěvek a bohužel se musim hned ptát na problém. Mám Zetko r.v.05 a při rozjezdu,nebo když se motor dostane do tahu (stačí jen trošku),tak od pravého zadního kola jde takový kovový zvuk. Je to takové cvaknutí a pak zase nic. Je možné,že by to byla poloosa?Pakny to nejsou,destičky taky ne,třen taky ne. Ten zvuk je opravdu,jako když o sebe zavadí dvě kovové součástky.
Díky moc kluci a popřípadě,co stojí zadní poloosa? zatim ahoj
út Čer 24, 2008 6:29 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Mám ten samý problém. Udělá to jen, když jde na kola větší výkon = svižnější rozjezd. Mně to ale udělá i když naopak zase rychle uberu, tak to cvakne zase "zpátky".

Už mi vyměnili vzadu obě ložiska na kolech a dělá to pořád. Mám najeto 42tkm. V Průhonicích se na to vysrali, ikdyž jsem je na problém upozorňoval. Auto tam bylo na garančce a nepřišli na to, že jsou v hajzlu ložiska. No nevím no.... Asi měl technik špatnej den Shocked

Už jsi problém vyřešil? Až budu vědět, čím to bylo, tak ti dám vědět, protože tyhle závady se dost blbě hledají Crying or Very sad

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
čt Črc 24, 2008 9:10 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Lusta
zobák


Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 14

Příspěvek Citovat
ahoj, no pořád se nepřišlo na to,čim by to mohlo být. ty máš americkou verzi nebo evropskou? Já už jsem z toho docela zoufalej, ted je to v servisu a nechávaj se vyměnit malý pakny na ruční brzdu a napínák atd, bo to bylo nějaký špatný, ale mám problém, vůbec to nemůžu sehnat.
Kdyby jsi přišel na to,co s tim je,tak bych ti byl moooc vděčnej, je to dost deprimující.
Myslíš,že je to něco vážnýho, co by mohlo ublížit něčemu dalšímu?

Máš na sebe kontakt?
st Črc 30, 2008 12:28 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lusta
zobák


Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 14

Příspěvek Citovat
jo,máš evropskou,nevšimul jsem si najetých km, sorry
st Črc 30, 2008 12:29 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Ahoj,

Já si koupil zetko (rok výroby: listopad 2004, najeto 32.000 km) a dělá mi to taky při pomalejší jízdě a na nerovnostech (ozývaj se zvuky od pravého zadního kola). Otec je automechanik a říkal, že to vypadá na pravej zadní tlumič, tak ho nechám oba zadní tlumiče vyměnit a dám pak vědět, jestli to pomohlo. Mám otázku, zda má smysl kupovat origoš tlumiče nebo tam dát druhovýrobu? Jinak ještě druhá otázka: Při razantnější jízdě do zatáčky zetku trochu odskakuje zadek, je to špatnejma tlumičema nebo tím, že zetko má lehkej zadek?

Díky
Jarda M.
ne Srp 03, 2008 2:08 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
Jarda Mareček napsal:
Ahoj,

Já si koupil zetko (rok výroby: listopad 2004, najeto 32.000 km) a dělá mi to taky při pomalejší jízdě a na nerovnostech (ozývaj se zvuky od pravého zadního kola). Otec je automechanik a říkal, že to vypadá na pravej zadní tlumič, tak ho nechám oba zadní tlumiče vyměnit a dám pak vědět, jestli to pomohlo. Mám otázku, zda má smysl kupovat origoš tlumiče nebo tam dát druhovýrobu? Jinak ještě druhá otázka: Při razantnější jízdě do zatáčky zetku trochu odskakuje zadek, je to špatnejma tlumičema nebo tím, že zetko má lehkej zadek?

Díky
Jarda M.
Z neodskakuje, jestli nemáš přehuštené gumy. 32 t km na evropské verzi je málo na to, aby byly zničené. Jinak na podvozku a gumách moc nešetři,už je hodně rozbitých Z Sad Sad

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
ne Srp 03, 2008 3:12 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Cvakání na pravém kole Citovat
Tlak mám dobrej = 2,4 na všech kolech
Taky to může bejt pneumatikama, nebudou žádná sláva.
Kde můžu koupit dobrý pneumatiky na zadek za rozumný peníze? Ne pneumatiky na okruhy, ale normálně na české silnice Surprised)
Když vypnu ESP, zlepší se akcelerace?

Díky
Jarda M.
ne Srp 03, 2008 4:56 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
No, už jsme to s Lusťou projížděli a vypadá to u mě opět na ložisko, které bylo měněno. Vydrželo přesně dva dny. Asi vadnej kus... Rolling Eyes

K těm pneu:
Koupil jsem RE050A a zatím je musím jen chválit. Krásně tiché a drží výborně. Uvidíme, jak dlouho vydržej.

K akceleraci:
Ano, s vypnutým ESP, resp. kontrolou trakce, budeš mít lepší zrychlení. Pokud teda nebudeš hrabat na místě Laughing

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
ne Srp 03, 2008 8:17 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Furt mi v tom cvaká, tlumiče to nejsou, stabilizátory taky ne, ložisko to taky nebude, už nevím, co by to mohlo být Confused
út Srp 05, 2008 11:01 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Proč si myslíš, že to není ložisko?

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
st Srp 06, 2008 6:16 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Otec to říkal, je dost dobrej automechanik, lidi si k němu vozej auta, poslouchal to.
čt Srp 07, 2008 11:28 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Taky cvakám Citovat
Když vás tak poslouchám, taky si začínám všímat svého cvakání. Je to takové jemné kovové cvaknutí hned při prvním rozjezdu po delší době stání. Začalo mi to až nedávno a přisuzoval jsem to nově instalovaným dílům, tedy buď tlumičům nebo ramenům řízení nebo brzdám. Nevěřím že je to ložisko, to by spíš mělo nějak hučet při jízdě a trochu více v zatáčce, když se kolo s vadným ložiskem více zatíží. Mám evropskou verzi rok 2006, najeto asi 54.000 km.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
pá Srp 08, 2008 7:52 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mario
vojín


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek Re: Taky cvakám Citovat
tak to je super Smile))))))))))))))))))))))) sem se docela zasmal Sad
.....abyste v tom nebyli sami, tak me taky cvaka neco od zadniho praveho kola Smile az an to prijdete, dejte vedet Smile

_________________
350Z, vortech, hks, ...
pá Srp 08, 2008 7:48 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
To cvakání při rozjezdu vpřed i dozadu ukazuje na vyžvejkané kameny v kříži a hardy spojka. Někde sew tom bude motat kolem difer. To cvakání oři záběru jsem mělna jiném autě q byly to kameny.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
ne Srp 10, 2008 12:58 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lusta
zobák


Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 14

Příspěvek Citovat
Pánové, tak kde je teda zakopanej pes? To vám to nikomu dřív nevadilo? Rolling Eyes a zjišťujete to až teď? já už jsme z toho na nervy
čt Srp 14, 2008 9:49 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz