Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Kovové zvuky(cvakání) od pravého zadního kola
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Podvozek Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Kovové zvuky(cvakání) od pravého zadního kola
Autor Zpráva
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Kojaku upřesni to. Jaké kameny? V jakém kříži? Hardy spojka? Co to sakra je za výrazy??? Asi jsem úplně mimo Shocked

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
pá Srp 15, 2008 8:13 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Vyžvejkané kameny Citovat
Tak vyžvejkané kameny to prej taky nejsou Confused

Jarda
pá Srp 15, 2008 11:13 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
centros napsal:
Kojaku upřesni to. Jaké kameny? V jakém kříži? Hardy spojka? Co to sakra je za výrazy??? Asi jsem úplně mimo Shocked
Jen laicky, aby mě zas Centroš neutřel.Hardy spojkaj je gumová spojka mezi převodovkou a kard. hřídelí a mezi kardanem a diferenciálem. Nebo se používá kříž. Víc jak přd 10 lety jsme tahali Marcedesy typu W 201 a 204, zejmén bývalé drožky. měli najeto mnoho set tis km a v techto spojkách to cvakalo, ajk to bylo vyžvejkaný a rovnež někdy vyžvejkané kameny na poloosách. U Z kameny ejsou,jsou tam klouby. Ha spojka určitě není u dif, je tam kříž, ale u převodo nevím. Mě měnili na Z difer v záruce,už přapadem kapal olej a podobné cvakání zmizelo, takže to bylo zřejmě v difer, nebo u kříže. U Me´dourů jsme to zjišťovali tak, že jsme zkoušeli vůle přímo pod vozem, při zařazeném stupni prostě otáčeli kardadem a jednotiv koly.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
ne Srp 17, 2008 11:27 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
centros napsal:
Kojaku upřesni to. Jaké kameny? V jakém kříži? Hardy spojka? Co to sakra je za výrazy??? Asi jsem úplně mimo Shocked
Jen laicky, aby mě zas Centroš neutřel.Hardy spojkaj je gumová spojka mezi převodovkou a kard. hřídelí a mezi kardanem a diferenciálem. Nebo se používá kříž. Víc jak přd 10 lety jsme tahali Marcedesy typu W 201 a 204, zejmén bývalé drožky. měli najeto mnoho set tis km a v techto spojkách to cvakalo, ajk to bylo vyžvejkaný a rovnež někdy vyžvejkané kameny na poloosách. U Z kameny ejsou,jsou tam klouby. Ha spojka určitě není u dif, je tam kříž, ale u převodo nevím. Mě měnili na Z difer v záruce,už přapadem kapal olej a podobné cvakání zmizelo, takže to bylo zřejmě v difer, nebo u kříže. U Me´dourů jsme to zjišťovali tak, že jsme zkoušeli vůle přímo pod vozem, při zařazeném stupni prostě otáčeli kardadem a jednotiv koly.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
ne Srp 17, 2008 11:37 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Aha, nějaké spojky na kardan mi ukazovali v Elitu, prej to mají mnohem levněji než Nissan a prej to budu brzy potřebovat Confused

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
ne Srp 17, 2008 3:09 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
golfpp
branec


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 2

Příspěvek Citovat
Presne tieto zvuky mám aj ja mám Zetko síce dva týždne ale tiež ma tento zvuk znepokojuje je to 11mesiac 2004 najazdené 41000km. Skúsim dať pozrieť tú kardanovú spojku a ozvem sa že čo.
út Srp 19, 2008 1:29 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lusta
zobák


Založen: 24.6.2008
Příspěvky: 14

Příspěvek Citovat
Tak jsem právě mluvil s mechanikem pánové. Ještě jsem to teda neslyšel,ale nechal jsem vyměnit ložisko a zvuky údajně zmizely. Takže zejtra to jedu vyzvednout a doufám,že nebyl mechanik jen hluchej Rolling Eyes

Velkou zásluhu na tom má člen Tuna, ten byl průkopníkem teorie o ložisku Very Happy
po Zář 01, 2008 5:49 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Jak to dopadlo? Citovat
Jak to dopadlo se zvukama, je ticho nebo to stále cvaká?

Jarda M.
čt Zář 11, 2008 5:42 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Cvaknout si Citovat
Very Happy Very Happy Na valný hromadě si zacvakáme společně Very Happy Doufám, že všici dojdete, chalani. Alespoň v sobotu,kurňa. Vyřešíme všechny problémy. Jo mluvil jsem s Amirem, VH bude v sobotu, od 18.30h v uvedeném hotelu. Já už jedu v pát s partou, tedy jestli mi do toho nic nevleze. For Centroš: chlape, doufám, že přijedeš na noc, chci " technicky" pokecat Very Happy

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
čt Zář 11, 2008 6:07 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Petrák měl moje auto tři dny a na to cvakání nepřišel Sad
Kolo sundali, údajně vše rozebrali, zkontrolovali, utáhli, ... a dělá to pořád.
Je to slyšet i když auto stojí zhasnuté, zařazená 1 a hejbe (točí) se kolem rukama.
Prej mi tam nic neupadne, nezlomí se a nezasekne se...
Tak to jsem teda v klidu Rolling Eyes

Kamarád mechanik si myslí, že by to mohl být nějaký tisícihran na nápravě.
Tak co myslíte vy? Už to někdo z vás opravdu vyřešil???

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
čt Zář 11, 2008 9:53 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Tak vyřešil jste to někdo nebo ne? Mě v tom cvaká a praská pořád víc. Čekám až mi něco upadne...

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
st Říj 08, 2008 6:34 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Já byl zase v Kolbence a opět tvrdili, že to je ložisko. Právě ho reklamuju. Zkus zajet taky do Kolbenky a vykašli se na Průhonice. Tam mi na to taky nepřišli...

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
st Říj 08, 2008 9:25 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Průhonice už stejně skončily, takže zajedu do Kolbenky. Kamarád mi na to dnes koukal, a myslí si, že to je vyčvachtaný kloub na poloose (já laik to chápu že to je někde mezi kolem a diferákem).

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
čt Říj 09, 2008 12:27 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarda Mareček
zobák


Založen: 3.8.2008
Příspěvky: 29
Bydliště: Praha

Příspěvek Cvakání Citovat
Přišel už někde někdo na něco ohledně toho cvakání?

Dík
Jarda
po Pro 22, 2008 2:27 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Takže po druhé výměně ložiska u zadního kola to zatím vypadá, že cvakání utichlo. Nerad bych to zakřiknul, ale během 500km, které jsem o wkndu ujel, jsem ten zvuk neslyšel ani jednou.

Byly tu různé domněnky, o co jde a shodou okolností jsem narazil ještě na tohle: http://www.350z-tech.com/zwiki/TSB_04-065_-_Suspension_Clicking_Noise_From_Rear_Axle

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
po Bře 23, 2009 5:57 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Podvozek Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz