Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Brzdy AP Racing
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Brzdy Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Brzdy AP Racing
Autor Zpráva
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Brzdy AP Racing Citovat
Instaloval jsem brzdy AP Racing. Brzdiče vpředu 6-pístek, vzadu 4-pístek. Kotouče vpředu 363mm, vzadu 330mm. Oproti originál Brembo vypadají dost robustně. Dělené kotouče mají uprostřed tvarované přepážky, které vypadají jako turbína a měly by za jízdy fungovat jako větrák, který nasává vzduch uprostřed kotouče a tlačí ho ven na okraje. Tak se bude kotouč chladit. Doufám. Jinak mám nerezové hadice a závodní kapalinu RBF-600.

Jen pro info, originál Brembo brzdy jsem odvařil na okruhu, destičky se rozpadly na prach, sjely se na železo, kotouče měly trhlinky a drážky, brzdiče změnily barvu na tmavě oranžovou a těsnící gumičky pístků shořely a ztrouchnivěly. Kdybych měl běžnou kapalinu, asi by dříve začala vařit a brzdy by neodešly. Díky závodní kapalině byla holt slabina někde jinde.

První dojem z brzd OK. Zatím jsem je jen trochu zajel, doufám jak se má. Nejprve několikrát mírně brzdit tak ze 100 na 60, aby se zahřály a trochu sedly. Pak několikrát tak ze 150 na 60, aby se opravdu pořádně zahřály. Pak nechat vychladnout, za jízdy. Kotouče teď jsou trochu zbarvené do modra jak mají být a je na nich nanesena nepatrná vrstvička matroše z destiček. Před okruhem to takhle zaběhnu ještě jednou. Po řádění v Mostě dám vědět, jak brzdy dopadly. Určitě je nechci zlikvidovat, na jiné už nemám peníze.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
út Čer 24, 2008 5:56 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
No gratuluju, Bremba jim pošli do fabriky, ale je fakt, že na okruhy nejsou, ostatně jak$o celé zet. Jestli se nepletu tak, Pípni loni nějaqké šesipísty od AP nasadil a nadával, že je sjel za 3t km, tedy včetně okruhů.Na těch okruzích prostě ze všeho lítaj šupiny, je to extrémní zátěž. Proto se mi tam se silničním autem nechce a stavét na starý kolena vokruhovej speciál, no mám jiný plány. Začínaj se mi líbit starý ameriky.....

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
út Čer 24, 2008 8:55 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Pipni a sjete brzdy Citovat
Pípni sjel jen destičky, jinak kotouče a brzdiče jsou OK. Původní desky byly údajně dost měkké. Tak to mě vydrží tak na Most a Brno. Pipni tam pak dal desky Ferodo DS2500 a ty jsou OK.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
út Čer 24, 2008 10:22 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Pipni a sjete brzdy Citovat
centros napsal:
Pípni sjel jen destičky, jinak kotouče a brzdiče jsou OK. Původní desky byly údajně dost měkké. Tak to mě vydrží tak na Most a Brno. Pipni tam pak dal desky Ferodo DS2500 a ty jsou OK.


Presne tak, sjel jsem jen desky az na kov. Tedka mam tvrdy ferodo ds2500 a nejak neubejvaj:) Vydrzej tak 3x dele ne ty jak tam byly puvodne - http://www.stillen.com/product.asp?id=MNTXXTRP1&c=BR

Jinak zajeti a chlazeni jsem nijak neresil:) Zatim jsem je neupekl ani po hodine na okruhu.
út Čer 24, 2008 10:36 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Pipni a sjete brzdy Citovat
centros napsal:
Pípni sjel jen destičky, jinak kotouče a brzdiče jsou OK. Původní desky byly údajně dost měkké. Tak to mě vydrží tak na Most a Brno. Pipni tam pak dal desky Ferodo DS2500 a ty jsou OK.


A nebyl jsem schopnej sehnat novy desky, trvalo to 2 mesice. Ani prodejce nevedel jaky tam patrej desky. Tedka je uz umim dovest do tydne:) Jen pro info predek je FRP3084H a zadek FRP219H.
út Čer 24, 2008 10:43 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
Feroda jsou fakt ok, tady v Dobříši je firma Ferodo a nabízeli mi na staré deestičky nové, taktéž i lamelu spojky na strarou. Je to za pár šupů a brzy Very Happy

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
st Čer 25, 2008 4:21 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Destičky na kov Citovat
Potvrdila se Pipniho zkušenost s originálními destičkami AP Racing. Dnes v Mostě jsem svoje přední destičky sjel taky na kov a musím je vyměnit. Vydržely přesně dvě drsné hodinové projížďky kolem Berouna a Koněprus a dnes čtyři půlhodiny na okruhu. Takže destičky v prdeli za čtyři hodiny. To je cena za zábavu za volantem.

Jinak musím ale potvrdit kvalitu brzd AP Racing a jsem s nimi plně spokojen. Nikdy žádný náznak vadnutí ani přehřátí. Originál destičky jsou prostě moc měkké a rychle ubývají. Každou půl hodinu na okruhu asi dva až tři milimetry. Teď si tam dám ty Ferodo 2500 a uvidíme.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
čt Čer 26, 2008 9:13 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Destičky na kov Citovat
centros napsal:
Potvrdila se Pipniho zkušenost s originálními destičkami AP Racing. Dnes v Mostě jsem svoje přední destičky sjel taky na kov a musím je vyměnit. Vydržely přesně dvě drsné hodinové projížďky kolem Berouna a Koněprus a dnes čtyři půlhodiny na okruhu. Takže destičky v prdeli za čtyři hodiny. To je cena za zábavu za volantem.

Jinak musím ale potvrdit kvalitu brzd AP Racing a jsem s nimi plně spokojen. Nikdy žádný náznak vadnutí ani přehřátí. Originál destičky jsou prostě moc měkké a rychle ubývají. Každou půl hodinu na okruhu asi dva až tři milimetry. Teď si tam dám ty Ferodo 2500 a uvidíme.



Ty feroda nejak furt nechtej odejit:) Po 2hodinach v Moste, pak v Brne a pak zase v Moste vypadaj skoro furt stejne.
čt Čer 26, 2008 9:25 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Feroda nechtějí odejít... Citovat
No jo, ty si na tom okruhu jezdíš jak na výletě Cool
Takhle ti vydrží ještě dlouho Laughing

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
pá Čer 27, 2008 3:26 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Feroda nechtějí odejít... Citovat
centros napsal:
No jo, ty si na tom okruhu jezdíš jak na výletě Cool
Takhle ti vydrží ještě dlouho Laughing
Krásný hodnocení AP, proč nekoupíš keramiku, nebo slinutý karbidy, Měl by jsi brzdy alespoń na tři tejdny Razz Já jsem dal na auto šetipísty Brembo racing, mají označení 1M18024A2. Vypadají slušně, desky sílu 12-13 mm. Konzultovali jsme s výrobcem výkon auta, doporučil tyto, zadní brzdiče jsou prý dostačující, jen poslali jiné osazení. Kotouče jsou samo plovoucí,odlehčené středy, stály pecku,tak očekávám kvalitu. Už jsem se odnaučil kupovat hodně levné věci..., většinou stály za hovno. Jejich na trhu dost a ví se o nich prd. Závodní brzdy zlikvidovat za tři hodiny, to je přece nesmysl, tedy mám na mysli desky. Kdyby šlo o profi závod, tak by šli do hajzlu za polovinu. Prostě si myslím, že je to hodně o ceně. Orig brzdiče na Z od Bremba nejsou vůbec špatné, ale chce je osadit lepšími kotouči a deskami od Brembo. Je fakt, že stojí 50t a víc. To, že je Centroš spálil, bylojen nevhodnými kotouči a deskami. osobně si myslím,že na okruhu odejde mimo keramiky vše. Dnes už jsou směsi takové,že brzdí za studena v běžném provozu.. Ferodo dělá desky asi do 700 stř.C, ale bude to chtít kotouče, kde je víc litiny, S takovou kombinací jsem jezdil rok, fakt se to neohřejvalo, kotouče byly Galfer. Za rok ubyly minimálně.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
so Čer 28, 2008 8:37 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Keramika ? Citovat
Jestli máš nějakej tip a link na keramiku, dej ho sem. Ze zájmu se podívám, ale určitě nebudu teď další brzdy kupovat, když jsem dal za AP Racing sto litrů. Na http://www.350zsource.com/ stojí předek a zadek dohromady 4.550 USD plus doprava, clo, DPH, montáž.

Věřím a doufám, že s deskami Ferodo to něco vydrží. S těmito deskami jezdí na okruhu hodně lidí na mnoha různých autech včetně 350Z, Evo, Sti, Porsche, atd. A jen tak mimochodem minule v Brně kamarád odpálil i keramiku na Caymanu S. Odešla mu destička a zničil i kotouč. Nechtěj vědět, kolik dá za opravu. Rolling Eyes

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
st Črc 02, 2008 7:52 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Ferodo na AP Racing Citovat
Včera jsem dal nové přední destičky Ferodo DS 2500 a hned jsem zaznamenal příjemně tvrdý brzdový pedál, mnohem tvrdší než s původními deskami. Zatím jsem nijak moc nebrzdil, musí si to nejdřív sednout. Destičky mají na tvrdost pedálu mnohem větší vliv než výměna gumových hadic za nerezové. Je to paráda.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
st Črc 02, 2008 7:57 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Ferodo na AP Racing Citovat
centros napsal:
Včera jsem dal nové přední destičky Ferodo DS 2500 a hned jsem zaznamenal příjemně tvrdý brzdový pedál, mnohem tvrdší než s původními deskami. Zatím jsem nijak moc nebrzdil, musí si to nejdřív sednout. Destičky mají na tvrdost pedálu mnohem větší vliv než výměna gumových hadic za nerezové. Je to paráda.
S tou keramikou a karbidy byl žert, stejně jsou na hovno, za studena s tím nezastavíš. Je to přesně o tom, zvolit vhodné desky Ferodo a je po problému. Někdo psal, že odlepil štítek na deskách os Brembo a pod štítkem bylo Feredo Shocked Takže od F také něco berou, jinak an supersporty míc haj směs do desek samí. Až budeš mít desky sjeté, co to zkusit od zdejší firmy to nanejtovat tady. Můžu zjistit cenu a za zkoušku to stojí, koor kdyžje velká spotřeba desek

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
st Črc 02, 2008 7:04 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Jaké Ferodo ? Citovat
Většina lidí jezdí na Ferodo 2500, ale někteří třeba s Porsche jezdí na 3000. Pípni a já teď máme ty 2500, Drag zkusí 3000. Píše se, že ty 3000 jsou už závodní a nevhodné na silnici. Kamarád s Porsche ale říkal, že se studeným brzděním nemá problém a používá je i na běžné jezdění. Tak nevím. Asi budou dost tvrdé a otázka jak moc budou rasit kotouče. Má s nimi někdo už zkušenost???

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
st Črc 02, 2008 8:01 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Jaké Ferodo ? Citovat
centros napsal:
Většina lidí jezdí na Ferodo 2500, ale někteří třeba s Porsche jezdí na 3000. Pípni a já teď máme ty 2500, Drag zkusí 3000. Píše se, že ty 3000 jsou už závodní a nevhodné na silnici. Kamarád s Porsche ale říkal, že se studeným brzděním nemá problém a používá je i na běžné jezdění. Tak nevím. Asi budou dost tvrdé a otázka jak moc budou rasit kotouče. Má s nimi někdo už zkušenost???



Cau ukaze co je nejlepsi volba... Furt je levnejsi menit nekolikrat rocne desky DS2500 nez treba jednou rocne AP kotouce:)
st Črc 02, 2008 10:05 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Brzdy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz