Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Novy clen a Nismo Cold Air Intake
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Novy clen a Nismo Cold Air Intake
Autor Zpráva
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek Novy clen a Nismo Cold Air Intake Citovat
Ahoj,
novy clen zdravi vsechny stare cleny;) a hned mam dotaz, ma nekdo z vas cold air intake od Nisma?
Ja ho po dlouihem cekani na dodani z ameriky dneska nasadil, s tim ze jsem musel vyndat nadobku na ostrikovace svetel, protoze americke verze ji asi nemaji...cekal jsem brutalnejsi zvuk,ale spis mam pocit, ze je ten zvuk kultivovanejsi a min brutalni v nizkych otackach nez s originalem.
Jeste zvazuju ze zkusim variantu kdy filtr zustane v motoru a zkrati se tak sani, nebo vyndat takovou houbicku co je v sani a zabranuje nasati vody...jestli to neco zmeni. Pokud nekdo ma zkusenosti, rad se necham poucit...





_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm

Naposledy upravil BebeOne dne čt Kvě 22, 2008 8:54 am, celkově upraveno 1 krát.
út Kvě 20, 2008 6:43 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek houbička Citovat
Very Happy Tu houbičku tam koukej nechat, je to jediná filtrace vzduchu, nebo ti půjde veškerej sajrajt přímo do motoru. Jinak ti doporučuji jí pravidelně čistit a stříknout olejem. Prodává se na to malá sada na čištění air fitrů, jinak se to zasere a ztvrdne. Výfuky budou lepší než origoš, pustí to od středních nahoru. Jinak délka sací rourynení podstatná.Mám filtry svedené až do před.nárazníku a je to lepší.Nismo špatné věci nedělá.Jen mě překvapuje,že k tomu není odstínění horkého vzduchu, to by chtělo dodělat. Původní filtr byl od tepla chráněn pikslou.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
st Kvě 21, 2008 6:05 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek Citovat
Ahoj Kojaku,
myslim ze si to spatne pochopil:)) Ten filtr je svedenej az pred levy predni kolo, tam kde mame nadobku ostrikovacu svetlometu, respektive meli jsme, protoze jsem ji musel vyndat.
Ta houbicka o ktery jsem mluvil je nejaky vakuovy ventil, ktery se otevre kdyby se filtr dostal do vody,tak aby motor nenasal vodu. Ale podle toho co jsem se dozvedel by musel celej filtr bejt ve vode aby si ji nasal dost na zaseknuti motoru, takze ventil sel ven...Ono to vypada hloupe na ty fotce,protoze to je z pulky instalace...nafotim hotovou vec!

Jo a jinak k ty delce saci roury...hledal jsem o tom informace a zkousel jsem to sani i zkratit a dat filtr do motoroveho prostoru (pouze na chvilku,je tam jak v troube). A vysledek je, ze se potvrdilo to co se vsude pise. Kratky sani (takzvany short ram) udela hrubsi zvuk a to hlave ve strednich az nizkejch otackach,ale ma problem s teplym zvukem. Dlouhy sani (cold air intake) je lepsi z fyzikalniho hlediska ( udajne ), ale je tissi.
U me je to tak, ze v nizkych otackach se auto ztisilo, od 4500 pak ale nastupuje brutalni zvuk.

_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm
čt Kvě 22, 2008 8:54 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Citovat
Ahoj Bebe,
Vítám Tě do klubu.
A k sání, taky to ted předělávám, původně jsem přemýšlel o krátké variantě, ale např. v Brně se ted ukázalo, že to má slabiny v tom teplém vzduchu, po pár kolech klesne výkon a je konec....
Ani kryt moc nepomáhá, ten teplý vzduch je v celém motorovém prostoru.

Takže montuju dlouhou variantu, houba je vlevo před chladičem přímo vepředu.....
Chtěl jsem Greddy Typhoon, ale nebyl na skladě, tak tam jde Injen.....
čt Kvě 22, 2008 10:11 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek Citovat
Mno uvidime az se uvidime a uslysime,pak to porovname. A nerikejte filtru houba:), tak jsem nazval to,cemu se v tom mojem kitu rika "water bypass valve"...do nekterych kitu co maji filtr hodne nizko se to dava,aby nedoslo k nasani vody...kazdopadne je to volitelna soucast a da se to nahradit trubkou, nasani tolika vody aby doslo k "hydrolock" je pry dost nepravdepodobne,pokud se nebordite rekou.

Zkousel jsem to sani i zkratit a dat filtr do motoru,ale jak rikas, je to tam jak v troube...

_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm
čt Kvě 22, 2008 9:12 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
Tu vodu neřeš,v sadě Gredy byly dva filtry / modré houbičky / Laughing a nad nimi výdechy v kapotě. V rakousku jsem projížděl mnoho hodin v porůtrži a většina vody se v rourách odpařilo. Pak byly mokrý jakprochdaný pleny a šel výkon, hkavně otáčky dolů, že jsem motor nevytočil nad 3t ot. Měl jsem strach o turbá,aby nebyly posekaný lopatky a vše ok. Jinak trochu vody v motoru nic nedělá, v šedesá. letech se do závodních aut dokonce vstřikovala nepatrná část vodního praqchu nad píst kvůli zvětšení výkonu Smile apo závodě se vyplachovat motor a nídy nebyl poškozen. Takže poškození hrozí jen turbům, při v ysokých ot jsou lopatky posekané jak od písku.Zažil jsem to. A ještě jednu věc ohledně ostřikovače. V sadě od Gr byla rovnou menší nádobka,která se umísťuje na levo před vod chladíč. Je k tumu blbý přístup, takže mam na to prodloužený trychtýř. Bohužel ti místo umístění nadobky neůžunafotit, auto je v dílně na Moravě. Zvuk od nasávaní zvuky žádným filterm moc nevyřešíš, chce jiné víko sání, je vyšší a laděné,pak je to nářez. Mrkni na firmu CTD.de, mám od nich jiné výko, ale jsou drahá. Pak to smysl i na výkon. Nejlepší jsou karbonová i kvůli teplotě vzduchu. Délku trubek neřeš, hlásilo by to chybu kolem vzduch. váhy. Mám obě delší jak 1m, vynní se ladí motor a nehlásí to na stolici chybu kolem sání. Takže hlavně studený vzduch. Měljsem u interc. ostřikovač CO2 a když jsem v létě za kalupu ochladil intrerc, ta by jsi jsi čučel,co to dělá Shocked Shocked Jinak jsem rád, že je tu další zotkotuner. Já už pomalu nemám,co vymýšlet Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Kvě 23, 2008 11:57 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek Citovat
Tak takhle to vypada...oproti Kojakovi je skoro hrich tomu rikat tuneni, je to jen takovy mini zasah:)



_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm
pá Kvě 23, 2008 1:53 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Jak je to s teplotou Citovat
Koukám Drag tady mluví o mých zkušenostech se sáním, tak to uvedu na pravou míru. V Brně jsem byl poprvé a nejlepší čas jsem zajel hned ve druhém kole (btw nejlepší ze všech zetek, asi o tři vteřiny). Pak koukám, že vždy i v Mostě mám nejlepší čas hned na začátku, pak už ne. Měl jsem otevřené sání K&N s tepelným krytem umístěné namísto původního Air Boxu. Kamarád s diagnostikou to se mnou projel a zjistili jsme, že teplota nasávaného vzduchu byla za rychlé jízdy o 8 stupňů vyšší než okolí, za pomalé jízdy o 20 stupňů a za hlemýždí jízdy o 40 stupňů. Dal jsem zpět původní Air Box a všechny uvedené teplotní rozdíly klesly na polovinu. Takže asi jen vyměním papírový filtr za vložku K&N a udělám díru do nárazníku přímo před vstupem do filtru...
pá Kvě 23, 2008 8:52 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek pro Centrose Citovat
No to zni zajimave...tu diru do narazniku primo prodavaj,kdyby si to nejak nechtel vymejslet. Pokud to jde nejak jednoduse merit diagnostikou,ta teplota nasaveneho vzduchu, tak bych to taky rad vyzkousel...protoze jenom z pocitu to asi clovek tezko urci spravne. Bohuzel se bojim toho,ze taky skoncim s vlozkou K&N do originalu Smile)

_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm
so Kvě 24, 2008 5:45 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
BebeOne napsal:
Tak takhle to vypada...oproti Kojakovi je skoro hrich tomu rikat tuneni, je to jen takovy mini zasah:) Na začátek dobrý, výfuky máš, pak laďené svody, tam je schováno hodně výkonu



_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
so Kvě 24, 2008 7:20 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Diagnostika Citovat
Změřit to jde jednoduše. Na konektor v autě (vlevo dole pod volantem u spínače VDC) se napojí kabel diagnostiky a pustí se SW na notebooku. Auto o sobě poví spoustu věcí. Na počítači jsou vidět hodnoty i graf v čase. Musíš ale mít tu diagnostiku a někoho, kdo to umí. Kdyžtak dám kontakt, jestli bude chtít být zveřejněn.

Ten Cold Air Intake (třeba Nismo nebo Injen) asi bude co do teploty fungovat dobře. Otázka je, zda dole za nárazníkem nejsou nějaké turbulence. Bylo by dobré to po instalaci ověřit. Blbý že to koliduje s nádržkou odstřikovačů.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
ne Kvě 25, 2008 7:15 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
No docela ste ma vystrasili s tym short ramom. Zrovna som si z USA objednal K&N Typhoon ShortRam Air Intake pre Zetko, ale podla Kojakovych slov to snad nebude nasavat nejako zasadne vela tepla, kedze filter bude ukryty v tom karbonovom puzdre. Dam vediet ake to je, ked to budem mat nahodene.
st Čer 04, 2008 1:18 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
No docela ste ma vystrasili s tym short ramom. Zrovna som si z USA objednal K&N Typhoon ShortRam Air Intake pre Zetko, ale podla Kojakovych slov to snad nebude nasavat nejako zasadne vela tepla, kedze filter bude ukryty v tom karbonovom puzdre. Dam vediet ake to je, ked to budem mat nahodene.
V karbo pouzdře to bude OK

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
čt Čer 05, 2008 5:27 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petas
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 13.5.2007
Příspěvky: 28

Příspěvek Citovat
jee měl jsem uplně stejný sání. v usa mě tvrdili, že je na všechny verze, ale tím asi mysleli, že evropa je někde kolem mexika Very Happy nicméně jsem také narazil na nádobku ostřikovačů, ale byl jsem měkej ji oddělat tak jsem raději uřizl trubku sání a nechal jsem filtr přímo v prostoru motoru. ve vysokých otáčkách krutej zvuk, ale po zahřátí motoru to spíš výkon dusilo Sad ted ho mám v pracovně na skříni a dobrý!!! Very Happy petas
pá Čer 06, 2008 1:52 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BebeOne
zobák


Založen: 24.4.2008
Příspěvky: 23
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek Citovat
No to jsem taky zkusil udelat a po ctvrt hodine jizdy jsem to zkontroloval a trosku jsem se bal ze ten filtr shori jak byl horkej,takze jsem to honem rychle zrusil...

_________________
.
Bebe.One, 2004 350Z, Nismo Cold Air Intake, H&R podlozky 20/25mm
ne Čer 08, 2008 9:19 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz