Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Spojka

 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Spojka
Autor Zpráva
Zdenda
vojín


Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Spojka Citovat
Přátelé, prosím o radu. Konečně jsem se stal majitelem tohoto vozu. Je to 2004, najeto 60tis, dovezene z Nemecka. Vse vypada velice zachovale a zatim jedina chybka, ktera se projevila je takove zachrceni pri rozjezdu studeneho auta (ten zvuk je stejny jako kdyz u auta na ovladani odchazi elektromotorek - snad si kazdy vzpomene na autodrahu a podobne hracky.. Smile).
Mam podezreni na spojku nebo spojkove lozisko, protoze to vetsinou udela presne ve chvili, kdy zacne brat spojka a pak jeste nekdy i za jizdy pri prvnich par set metrech. Pak uz se ten zvuk cely den neozve ani kdyz dostane auto trosku zahul. Kdyz ale prijdu druhy den ke studenemu, tak to opet udela..

Doporucite pripadne nekdo, jake koupit to lozisko nebo jak vubec takova vymena, ci kontrola spojky probiha?

Predem diky za jakekoliv komentare.
st Dub 09, 2008 4:32 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Spojka Citovat
Zdenda napsal:
Přátelé, prosím o radu. Konečně jsem se stal majitelem tohoto vozu. Je to 2004, najeto 60tis, dovezene z Nemecka. Vse vypada velice zachovale a zatim jedina chybka, ktera se projevila je takove zachrceni pri rozjezdu studeneho auta (ten zvuk je stejny jako kdyz u auta na ovladani odchazi elektromotorek - snad si kazdy vzpomene na autodrahu a podobne hracky.. Smile).
Mam podezreni na spojku nebo spojkove lozisko, protoze to vetsinou udela presne ve chvili, kdy zacne brat spojka a pak jeste nekdy i za jizdy pri prvnich par set metrech. Pak uz se ten zvuk cely den neozve ani kdyz dostane auto trosku zahul. Kdyz ale prijdu druhy den ke studenemu, tak to opet udela..

Doporucite pripadne nekdo, jake koupit to lozisko nebo jak vubec takova vymena, ci kontrola spojky probiha? Těžko z voleje říc o co jde. Ložisko je velmipravděpodobná závada, ale ještě jsem o tom mezi námi neslyšel. Může být poškozený přítlačák, jedno pérko, dále předloha na skříni a nebo co jsem měl já, utržený torzní tlumič na setrvačníku. Ale to drnčelo naopak při ohřátí motoru, při pouštění, teda vystavení spojky. V každémpřípaděmusí motor ven a zjistit o co jde. Doporučuji servis v Průhonicích k techniovi Petrákovi.
ají se Zetky velkézkušenosti a neučtují voloviny. Počítej jen vyndání a zandání motoru kolem18t kačen. Jestli je to jen při prvnímzáběru, tak se na to vyprdni, když to bude ložiško,začne časem pískat apak to udělaz

Predem diky za jakekoliv komentare.


_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
čt Dub 10, 2008 11:23 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdenda
vojín


Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Citovat
Díky za info. Opravdu to udělá jen studené a jen chvíli, takže jak píšeš, nebudu to řešit a až to začne pískat furt, tak se to stejně bude muset vyndat a skouknout.
Jinak jsem pochopil správně, že kvůli spojce musí jít celý motor ven? Uff, to mě čekají věci..
pá Dub 11, 2008 10:04 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
Zdenda napsal:
Díky za info. Opravdu to udělá jen studené a jen chvíli, takže jak píšeš, nebudu to řešit a až to začne pískat furt, tak se to stejně bude muset vyndat a skouknout.
Jinak jsem pochopil správně, že kvůli spojce musí jít celý motor ven? Uff, to mě čekají věci..
No bohužel, bez toho to nejde. Udělej jak píšeš, uvidíš sám, zda se to bude zhoršovat

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Dub 11, 2008 7:55 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
Kojak napsal:
Zdenda napsal:
Díky za info. Opravdu to udělá jen studené a jen chvíli, takže jak píšeš, nebudu to řešit a až to začne pískat furt, tak se to stejně bude muset vyndat a skouknout.
Jinak jsem pochopil správně, že kvůli spojce musí jít celý motor ven? Uff, to mě čekají věci..
No bohužel, bez toho to nejde. Udělej jak píšeš, uvidíš sám, zda se to bude zhoršovat



Ale vymena spojky stoji v summit auto tak 4000Kc, prej je desne jednoduchy vyndat celej motor...? A je to prace na par minut.
pá Dub 11, 2008 10:18 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
pipni napsal:
Kojak napsal:
Zdenda napsal:
Díky za info. Opravdu to udělá jen studené a jen chvíli, takže jak píšeš, nebudu to řešit a až to začne pískat furt, tak se to stejně bude muset vyndat a skouknout.
Jinak jsem pochopil správně, že kvůli spojce musí jít celý motor ven? Uff, to mě čekají věci..
No bohužel, bez toho to nejde. Udělej jak píšeš, uvidíš sám, zda se to bude zhoršovat



Ale vymena spojky stoji v summit auto tak 4000Kc, prej je desne jednoduchy vyndat celej motor...? A je to prace na par minut.
Jo velkou kulu Crying or Very sad Spojku jsem měnil 4x, práce se slevou 16t, demontáž předku, chladiče, nové náplně včetně klima............... a co turba, máš Oturbeno ?

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
so Dub 12, 2008 5:07 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
Kojak napsal:
pipni napsal:
Kojak napsal:
Zdenda napsal:
Díky za info. Opravdu to udělá jen studené a jen chvíli, takže jak píšeš, nebudu to řešit a až to začne pískat furt, tak se to stejně bude muset vyndat a skouknout.
Jinak jsem pochopil správně, že kvůli spojce musí jít celý motor ven? Uff, to mě čekají věci..
No bohužel, bez toho to nejde. Udělej jak píšeš, uvidíš sám, zda se to bude zhoršovat



Ale vymena spojky stoji v summit auto tak 4000Kc, prej je desne jednoduchy vyndat celej motor...? A je to prace na par minut.
Jo velkou kulu Crying or Very sad Spojku jsem měnil 4x, práce se slevou 16t, demontáž předku, chladiče, nové náplně včetně klima............... a co turba, máš Oturbeno ?


Turbo je teprve na ceste do CR. Snad do 14 dnu to bude tady:)
so Dub 12, 2008 10:21 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zdenda
vojín


Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Citovat
Tak až budu tu spojku měnit, tak sem napíšu schválně cenu, ale doufám, že to bude za něco jak píše pipni.. Smile
so Dub 12, 2008 10:57 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
Zdenda napsal:
Tak až budu tu spojku měnit, tak sem napíšu schválně cenu, ale doufám, že to bude za něco jak píše pipni.. Smile


Hlavne si nekupuj spojku seriovou u nas. Nech si dovist z Ameriky . Neljevnejsi je JWT http://www.thezstore.com/page/TZS/PROD/350z12b02/21-2046 Nebo ACT . Kdyztak to zaridim .

Uz i pro Draka sem zaridil http://www.advancedclutch.com/products/clutchkits.aspx?prod_id=2327#2327 . Tedka se mu vezou brembo kotouce + desky Smile Je to tak za polovicni cenu nez u nas i s cestou.
ne Dub 13, 2008 12:06 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zdenda
vojín


Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Citovat
pipni napsal:
Zdenda napsal:
Tak až budu tu spojku měnit, tak sem napíšu schválně cenu, ale doufám, že to bude za něco jak píše pipni.. Smile


Hlavne si nekupuj spojku seriovou u nas. Nech si dovist z Ameriky . Neljevnejsi je JWT http://www.thezstore.com/page/TZS/PROD/350z12b02/21-2046 Nebo ACT . Kdyztak to zaridim .

Uz i pro Draka sem zaridil http://www.advancedclutch.com/products/clutchkits.aspx?prod_id=2327#2327 . Tedka se mu vezou brembo kotouce + desky Smile Je to tak za polovicni cenu nez u nas i s cestou.

Prvně vyzkouším tu Tvojí a až odejde, tak si objednám něco z těhle. Mohl bys sem napsat na kolik vysla ta sada kotoucu a desek? Neni jinak problem z USA s tim, aby dily pasovaly na evropsky model? (zrovna spojky asi budou stejny a stejne tak Brembo brzdy, ale co ostatni veci?)
ne Dub 13, 2008 11:33 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
Zdenda napsal:
pipni napsal:
Zdenda napsal:
Tak až budu tu spojku měnit, tak sem napíšu schválně cenu, ale doufám, že to bude za něco jak píše pipni.. Smile


Hlavne si nekupuj spojku seriovou u nas. Nech si dovist z Ameriky . Neljevnejsi je JWT http://www.thezstore.com/page/TZS/PROD/350z12b02/21-2046 Nebo ACT . Kdyztak to zaridim .

Uz i pro Draka sem zaridil http://www.advancedclutch.com/products/clutchkits.aspx?prod_id=2327#2327 . Tedka se mu vezou brembo kotouce + desky Smile Je to tak za polovicni cenu nez u nas i s cestou.

Prvně vyzkouším tu Tvojí a až odejde, tak si objednám něco z těhle. Mohl bys sem napsat na kolik vysla ta sada kotoucu a desek? Neni jinak problem z USA s tim, aby dily pasovaly na evropsky model? (zrovna spojky asi budou stejny a stejne tak Brembo brzdy, ale co ostatni veci?)


Brembo kotouce tam stojej neco pres $700 , desky ferodo DS2500 asi $240 . U kotoucu je ale draha pekne cesta, vyjde to asi na 7000Kc. U nas jeste zaplatis DPH + clo. Vybiram tam veci, ktery vim ze mi budou pasovat:) U nas jen ty predni desky stojej asi 5000Kc ... Predni kotouce asi 17000Kc. Hlavne je v USA velkej vyber.
po Dub 14, 2008 8:44 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zdenda
vojín


Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Citovat
pipni napsal:
Zdenda napsal:
pipni napsal:
Zdenda napsal:
Tak až budu tu spojku měnit, tak sem napíšu schválně cenu, ale doufám, že to bude za něco jak píše pipni.. Smile


Hlavne si nekupuj spojku seriovou u nas. Nech si dovist z Ameriky . Neljevnejsi je JWT http://www.thezstore.com/page/TZS/PROD/350z12b02/21-2046 Nebo ACT . Kdyztak to zaridim .

Uz i pro Draka sem zaridil http://www.advancedclutch.com/products/clutchkits.aspx?prod_id=2327#2327 . Tedka se mu vezou brembo kotouce + desky Smile Je to tak za polovicni cenu nez u nas i s cestou.

Prvně vyzkouším tu Tvojí a až odejde, tak si objednám něco z těhle. Mohl bys sem napsat na kolik vysla ta sada kotoucu a desek? Neni jinak problem z USA s tim, aby dily pasovaly na evropsky model? (zrovna spojky asi budou stejny a stejne tak Brembo brzdy, ale co ostatni veci?)


Brembo kotouce tam stojej neco pres $700 , desky ferodo DS2500 asi $240 . U kotoucu je ale draha pekne cesta, vyjde to asi na 7000Kc. U nas jeste zaplatis DPH + clo. Vybiram tam veci, ktery vim ze mi budou pasovat:) U nas jen ty predni desky stojej asi 5000Kc ... Predni kotouce asi 17000Kc. Hlavne je v USA velkej vyber.

Diky za info. Od vcerejska si proklikavam americky stranky s dilama a nemuzu tem cenam uverit:-). Az budu neco odtud chtit, tak se ozvu.
po Dub 14, 2008 10:52 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz