Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Pneu na 350Z
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Pneu Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Pneu na 350Z
Autor Zpráva
Waxy
zobák


Založen: 20.10.2007
Příspěvky: 11
Bydliště: Hodonín - Brno

Příspěvek Citovat
Zkuste mrknout na testy na ADACu: http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/225_45_R17WY_2006/default.asp?ComponentID=139639&SourcePageID=8772
Největší rozměr je tam sice 17 palců, ale i tak to má velkou vypovídací hodnotu...

_________________
Need for speed Wink
st Čer 04, 2008 2:10 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zdeny
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 20.8.2007
Příspěvky: 35

Příspěvek PNEU TEST Citovat
Přátelé, učinil jsem test cca 1 roční, který stál cca 50tis.Kč - ve zkratce, jediné pneu na 350Z vhodné je Bridgestone, ať již RE40 nebo RE50. (upozorňuji, že Nankang jsem netestoval !). Se všemi ostatními značkami se objevovaly problémy popsané výše = plavání při brzdění, v zatáčkách, kopající ABS atd. opravdu je to konstrukcí pneu Brigestone a požadavkům 350Z. Nepomůže ani RF (zesílená) bočnice u ostatních výrobců (Michelin, Conti, Matador, Firestone). Doporučuji tedy ušetřit si peníze (ty jsem za vás invstoval do testování sad já) a kupujte s klidem Bridgestone...má rada.
čt Srp 14, 2008 5:22 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Dunlop nebo Toyo Citovat
Minulý rok jsem měl Bridgestone RE-050A a byly super, je to velmi dobrá silniční guma dostupná u nás. Sadu jsem koupil za 21.600 Kč. Na zimu mám Pirelli W-240 Sotto Zero, sadu za 24.700 Kč.

Nejlepší zkušenost na silnici mám s Dunlop Direzza Sport Z1 StarSpec. Jsou ještě mnohem lepší než Bridgestone RE-050A. Lépe sedí, více lepí, neplavou. I při rozjezdu si s nimi můžu dovolit mnohem víc, než se utrhnou. Průjezdy zatáčkami jsou mnohem rychlejší. Koupil jsem je v USA na www.tirerack.com. Cena je super, ale bohužel cena dopravy je dost vysoká. Celkem i s dopravou, clem a DPH jsem koupil sadu 4 gum za 30.500 Kč.

Bezvadné na okruh jsou Toyo Proxes R-888. Drží, lepí, neplavou (tuhé bočnice) a hlavně nezačnou klouzat po zahřátí, ba naopak začnou lepit. Přetížení při brzdění mám 1,2G. Sadu jsem koupil za 32.250 Kč.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
pá Srp 15, 2008 8:10 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Přidám svou trošku. Mám zkušenost s RE040 a RE050A a rozhodně doporučuji RE050A. Jsou daleko tišší a lépe sedí. RE050A se mi osvědčily i v jiných rozměrech na jiných autech. Zatím ale nevím, kolik vydrží km...

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
pá Srp 15, 2008 8:21 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zdenda
vojín


Založen: 6.11.2007
Příspěvky: 38
Bydliště: Vysočina

Příspěvek Citovat
Ja jezdim na Hankookach S1evo. Pripada mi, ze sedeji slusne pri beznem jezdeni. Zkousel jsem i na mokru na letisti, co unesou a byl jsem celkem prekvapenej, ze je potreba az rychlost cca o 10% nizsi nez na suchu nez se utrhnou (a pak to samozrejme klouzne vyrazne dal..).
Pri driftovani ubejvaji brutalne kraje. Vcera na okruhu mi po 25 minutach ubyli nepatrne a to jsem kazdou zatacku bral co mi odvaha stacila Smile.
Na okruhu nemam zkusenost s jinejma gumama, takze tezko srovnavat - kazdopadne v kazdy zatacce kviceli a auto pekne ujizdelo, takze predpokladam, ze bude existovat spousta lepsich gum Smile
Na normalni jezdeni, ale v podstate nemam vytku.
čt Srp 21, 2008 9:04 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
I po dlouhodobém jezdění jak na okruhu tak na okreskách musím stále chválit svoje Dunlop Direzza Sport Z1. Jsou to absolutně nejlepší gumy na léto! Jsou tiché, drží jako přibité a fungují dobře i na mokru. Na okruhu drží skoro jako semi slicky a nekloužou po zahřátí. Pokud někdo chcete jednu gumu na silnici i na okruh, je to právě tahle. Dělá se i ve standardních rozměrech na Z. Dnes jsem na ni zajel v Mostě čas 2:01.000

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
st Říj 08, 2008 6:40 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Pneu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz