Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Kovový drnčivý zvuk
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Kovový drnčivý zvuk
Autor Zpráva
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Kovový drnčivý zvuk Citovat
Mám první dotaz technického rázu.

V rychlosti kolem 100 (cca od 80 do 120-pak už to přehluší aerodynamický hluk) slyším od pravého předního kola (z toho směru) kovový drnčivý zvuk. Jako když je něco uvolněno a začne to rezonovat. Kov na kov. Nic dramatického, ale je jasné, že je někde něco povolené.

Nějaká rada?

Díky

PS: Uchycení baterky to není. To mě na jiném autě jednou pěkně potrápilo Twisted Evil

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
po Led 14, 2008 9:40 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek tydýt Citovat
No Drag jezdil z volnejma šroubama na kole a taky se divil, co pak je to za kravál. Eště, že si je utahoval sám Laughing Ale může ti rezonovat krycí plech za brzd, kotoučem, jinak to určitě zjistíš, až něco upadne Very Happy

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
út Led 15, 2008 9:27 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Mrknu na to, vtipálku Cool

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
út Led 15, 2008 9:47 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
viktůrek
Jeho Veličenstvo


Založen: 27.2.2007
Příspěvky: 521
Bydliště: Kladno

Příspěvek Citovat
jestli myslim správně tak si myslim že je to nesmysl...
krycí plech je přimontovanej společně s brzdičem..a pokud by byl volný brzdič ..to bys určitě poznal:) nenapadá mě moc věcí co by mohly na pravý straně drnčit...
ale určitě se ujisti jestli ti nedrncá kapota o něco..třba o světlo nebo tka.. to by bylo blbý
každopádně otevři kapotu a všechny místa na pravý straně prohlídni.. a skus rukou jestli nejsou volný...
dneska v práci jsme jeli project takovýho docela nabušenýho Hyubdaie a taky něco drnčelo.. vrtli jsem se v tom jak dlouho a nakonec to byly špatně utažený tlumiče..
no nic.. všechno skus a kdyštak utáhni.. a pak dej vědět co to bylo:)

_________________
5 z 12ti ptakopysků leknou kvůli nedostatku informací od svých rodičů.. Chraňte se!!!! Pepinos
čt Led 17, 2008 10:23 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Šrouby kol to nejsou. Světlo taky ne. A brzdič rovněž není uvolněný... Všechno jsem právě už zkoušel osahat a nic v motorové části uvolněné není.

Spíš mi to přijde, že to jde směrem od podvozkové části resp. kola...

A ještě jsem zjistil, že mi občas píská zadní brzda... když lehce stalčím brzdu, tak pískání ustane, takže je to stopro od brzdy zezadu. Destičky jsou ještě v cajku.

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
čt Led 17, 2008 10:29 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
viktůrek napsal:
jestli myslim správně tak si myslim že je to nesmysl...
krycí plech je přimontovanej společně s brzdičem..a pokud by byl volný brzdič ..to bys určitě poznal:) nenapadá mě moc věcí co by mohly na pravý straně drnčit...
ale určitě se ujisti jestli ti nedrncá kapota o něco..třba o světlo nebo tka.. to by bylo blbý
každopádně otevři kapotu a všechny místa na pravý straně prohlídni.. a skus rukou jestli nejsou volný...
dneska v práci jsme jeli project takovýho docela nabušenýho Hyubdaie a taky něco drnčelo.. vrtli jsem se v tom jak dlouho a nakonec to byly špatně utažený tlumiče..
no nic.. všechno skus a kdyštak utáhni.. a pak dej vědět co to bylo:)
Hele ty chytrolíne automechanickej, nepsal jsem volnej, ale rezonující. Měl jsem ho vohnutej pámbu ví vod čeho a to bys čuměl, co bylo za cirkus a jen v určitejch točkách. Jo a až jednou zvedneš kapotu vod Z, tak zjistíš, že mezi motor a podběh nestrčíš ani toho svýho pindíka, natož ruku Laughing Jo a co že to bylo nabušenýho ? Shocked Shocked Jo už mi to došlo. Mistr měl asi na mysli Hyundai Very Happy

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Led 18, 2008 7:52 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Vysledoval jsem, kdy je ten zvuk nejlépe a spolehlivě slyšet. Je to kolem 80-100 a když zatáčím lehce doprava. Tak se to projevuje nejmarkantněji.

Tak už vás něco napadá?

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
pá Led 18, 2008 11:20 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
viktůrek
Jeho Veličenstvo


Založen: 27.2.2007
Příspěvky: 521
Bydliště: Kladno

Příspěvek Citovat
píská ti brzda?Very Happy promaž vazelínou:-D

_________________
5 z 12ti ptakopysků leknou kvůli nedostatku informací od svých rodičů.. Chraňte se!!!! Pepinos
ne Led 20, 2008 10:37 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Za tyhle rady asi namažu vazelínou tvoji prdel Twisted Evil

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
ne Led 20, 2008 10:38 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
petas
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 13.5.2007
Příspěvky: 28

Příspěvek Citovat
už si to nepamatuju přesně, ale u modelovýho roku 2003 nebo 2004 dělali (pokud si zákazník stěžoval) výměnu něčeho kolem kloubu?!?, drhnul tam nějakej plíšek o šroub. ale už fakt nevím Confused
ne Led 20, 2008 2:24 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Díky za vodítko. Stejně musím příští týden do Summitu kvůli garančce a brzdám, tak to vezmu všechno jedním vrzem. Snad budou vědět... dám pak vědět.

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
ne Led 20, 2008 7:59 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Takže jak se to vyvíjí:

3x na prohlídce s Summitu a stále drnčí Evil or Very Mad

Bohužel při projížďce s technikem se mi ono drnčení nepovedlo navodit.

Kontrolovány brzdy, podvozkové části, dotaženy plasty v podběhu...

... a na drsném asfaltu, kdy se auto maličko rozvibruje ta svině furt drnčí Embarassed

Do toho mi začala vrzat sedačka při přejetí nerovností (a že jich je). Začíná mě to auto srát... než zmáčknu plyn na podlahu a podřadím. Pak na všechny tyhle věci zapomenu. Ale při klidné jízdě mě to neskutečně otravuje. Drnčení na kostkách neřeším, ale další UFO zvuky na rovném asfaltu mě fakt serou. Teď má ten krám najeto 22tis. Se děsím, co to bude dělat v 50 Neutral

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
čt Úno 07, 2008 1:54 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
Rada těžká, dopadneš jako já. Výměna podvozku, brzd, vejfuků...... a vrzat budeš dál a dál. Ale bez legrace, jestli to nebylo na předek bourané, je to divný. Vem do auta jinýho zetkaře a poslouchat a hledat...

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Úno 08, 2008 8:40 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Na předek to bouchlý bylo. Oprava ale v Summitu a tam jsem s tím i byl na těch třech kontrolách. Stejně prd našli.

Dneska mi to ale na D1 nedrnčelo.... když jsem tam stál tři hodiny v koloně Very Happy

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
pá Úno 08, 2008 9:40 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Tuna
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 6.1.2008
Příspěvky: 105
Bydliště: Praha

Příspěvek Citovat
Tak jsem k tomu druhému pazvuku zjistil, že nevrže sedačka, ale uchycení pásu na pravé straně...

_________________
_________________
Všichni lidé jednou zemřou, ale jen někteří skutečně žijí...
po Úno 11, 2008 8:14 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz