Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Vortech - SH motor

 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Vortech - SH motor
Autor Zpráva
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Vortech - SH motor Citovat
Klub oslovila firma SH motor, vědí o nás, máme článek o jejich projektu Zorro.
Ten se sice nerealizoval, ale montáž turbokompresoru od firmy Vortech se realizuje.

S Kojakem jsme se byli podívat ve firmě, a zde jsou fotky tohoto kitu. Kit obsahuje turbínu s ozubeným kolem a převod je řemenem a soustavou ozubených kol ala kompresor, kit obsahuje i nové sání, ventily blow off, novou řídící jednotku - programovatelnou!!!

Výkon po montáži je cca 420 HP. Exclamation Very Happy



vortech 6.jpg
 Komentář:
 Velikost:  198.83 kB
 Zobrazeno:  14889 krát

vortech 6.jpg



vortech 4.jpg
 Komentář:
 Velikost:  210.33 kB
 Zobrazeno:  14889 krát

vortech 4.jpg



vortech 3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  228.93 kB
 Zobrazeno:  14889 krát

vortech 3.jpg



vortech 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  189.17 kB
 Zobrazeno:  14889 krát

vortech 2.jpg



vortech 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  175.56 kB
 Zobrazeno:  14889 krát

vortech 1.jpg


so Led 12, 2008 12:14 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mario
vojín


Založen: 5.11.2007
Příspěvky: 30
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek Re: Vortech - SH motor Citovat
Drag napsal:
Klub oslovila firma SH motor, vědí o nás, máme článek o jejich projektu Zorro.
Ten se sice nerealizoval, ale montáž turbokompresoru od firmy Vortech se realizuje.

S Kojakem jsme se byli podívat ve firmě, a zde jsou fotky tohoto kitu. Kit obsahuje turbínu s ozubeným kolem a převod je řemenem a soustavou ozubených kol ala kompresor, kit obsahuje i nové sání, ventily blow off, novou řídící jednotku - programovatelnou!!!

Výkon po montáži je cca 420 HP. Exclamation Very Happy



jooo pěkný, Vortecha mam v aute Smile Ja mam ten vyssi model, turbina asi jednou takova Smile
komupak to montují?

_________________
350Z, vortech, hks, ...
út Led 15, 2008 5:48 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
czechmike
branec


Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 2

Příspěvek Citovat
tod otazka }} a cena ??
út Led 15, 2008 7:39 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Vortech - SH motor Citovat
Mario napsal:
Drag napsal:
Klub oslovila firma SH motor, vědí o nás, máme článek o jejich projektu Zorro.
Ten se sice nerealizoval, ale montáž turbokompresoru od firmy Vortech se realizuje.

S Kojakem jsme se byli podívat ve firmě, a zde jsou fotky tohoto kitu. Kit obsahuje turbínu s ozubeným kolem a převod je řemenem a soustavou ozubených kol ala kompresor, kit obsahuje i nové sání, ventily blow off, novou řídící jednotku - programovatelnou!!!

Výkon po montáži je cca 420 HP. Exclamation Very Happy



jooo pěkný, Vortecha mam v aute Smile Ja mam ten vyssi model, turbina asi jednou takova Smile
komupak to montují?
Jsem rád, že nemám první negativní ohlas. 420 ps jde možná na jednotce nastavit, ale uváděný výkon bude jen zbožné přání majitele. Nejen malý kompresror, ale ouplně nejmenší intercoler, je míň než poloviční co mám u turb a hlavně k tomu nemají větší vstřikovače. Ty původní to množství směsi tam nenaperou. F. Gucci u Nácků nabízí totožný kit, ale s 350ps, což je důvěryhodnější. Další otázkou je měření výkonu na brzdě, což dělá kde kdo, ale málo kdo to opravdu umí Crying or Very sad V minulosti jsem3x nechal měřit upravený osmiválec na Jagu a rozdíly byly až 35ps a totež i na krou´táku. Nejpřesnější to bylo u Opel Srba ve Stodůlkách a dělali to několik hodin.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
čt Led 17, 2008 6:27 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
czechmike napsal:
tod otazka }} a cena ??
180t bez montáže Crying or Very sad

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
čt Led 17, 2008 8:21 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
Ahoj, muzu jeste slyset nejaky odborny nazor na tento twinturbo kit - http://www.airpowersystems.com/350z/350z.htm . Fotky z montaze sem nasel na http://www.z1motorsports.com/imageGallery/view_album.php?set_albumName=album255 .

Stoji to v USA priblizne cca 9000$ s novym vejfukem a svodama. Trochu o nem uvazuji az na podzim, ale zalezi na tom jak se moje auto bude "srat" tento rok. Uz mi konci brzo zaruka:(
čt Led 17, 2008 10:19 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
Je to hodně zajímavé, ale zřejmě na poslední typ motoru, který je údajně zcela nový a více vydrží ?? Cena super, výkon taky. Je taky fakt,že Nissan inplantoval pouze kit Greddy a se zárukou a o ničem jiné nechtěli ani slyšet. Ještě otázka, kdo si to veme na triko a zamontuje. Po první instalaci turb v Průhonicích se jim při zkoušce roztrhl motor a já čekal tři měsíce i se sadou než našli chybu / chyba machanika/ a pak to udělali. Nikdo nechtěljet na zkoušku Laughing , až jsem musel já Laughing Vždy to asi bude bez záruky riziko.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Led 18, 2008 9:12 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetko
branec


Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 6

Příspěvek Citovat
pipni napsal:
Ahoj, muzu jeste slyset nejaky odborny nazor na tento twinturbo kit - http://www.airpowersystems.com/350z/350z.htm . Fotky z montaze sem nasel na http://www.z1motorsports.com/imageGallery/view_album.php?set_albumName=album255 .

Stoji to v USA priblizne cca 9000$ s novym vejfukem a svodama. Trochu o nem uvazuji az na podzim, ale zalezi na tom jak se moje auto bude "srat" tento rok. Uz mi konci brzo zaruka:(


Mě by zase zajímalo jak by se chovalo tohle http://www.turbo-kits.com/350Z_turbo_kits.html vypadá to na "obyčejný" single turbo za příznivou cenu. Nadruhou stranu kompresor je kompresor ale s takovým nárůstem výkonu aby člověk vyměnil půl auta. PS: 2 Kojak: Zajímalo by mě kolik to biturbo dalo v reálu na brzdě jestli si to tedy měřil?
pá Led 18, 2008 10:50 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
neměřeno, výrobce udal zvýšení výkonu o 100 ps, což tam zřějmě je. významně vylít krou´ták, ale to už tam emerecký blbové neuvedli :cry:Kvůli úpravě motoru jsme spojili dokonce i se sport.odd Nissanu v Jap. a sdělili, abychom nepřekračovali 400ps, pak dojde k rychl. opotřebení, či destrukci motoru vzhledem k vysokému kompres. poměru. Vyšší těsnění pod palicemi to nevyřeší. Takže jasné výměna střev, což právě činím. Laughing takže to tam pustit není sranda Crying or Very sad

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
so Led 19, 2008 5:47 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
Kojak napsal:
Je to hodně zajímavé, ale zřejmě na poslední typ motoru, který je údajně zcela nový a více vydrží ?? Cena super, výkon taky. Je taky fakt,že Nissan inplantoval pouze kit Greddy a se zárukou a o ničem jiné nechtěli ani slyšet. Ještě otázka, kdo si to veme na triko a zamontuje. Po první instalaci turb v Průhonicích se jim při zkoušce roztrhl motor a já čekal tři měsíce i se sadou než našli chybu / chyba machanika/ a pak to udělali. Nikdo nechtěljet na zkoušku Laughing , až jsem musel já Laughing Vždy to asi bude bez záruky riziko.



Je to delany na motor 2005. Zatim jsem ani nikde nenasel turbo nebo kompresor na motor 2006 - 300hp nebo 2007 - 313hp. Rozhodnu se definitivne az po sezone, podle toho jak bude drzet dal auto... Pocitam s tim ze budu muset ukecavat, aby me to nekde vubec namontovali. V pruhonicich prej montovali uz 5x greddy a v honde v brne delli taky jedno greddy, ktery zatim drzi.... S montazi toho SH kompresoru bude asi stejny problem?
ne Led 20, 2008 9:55 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
zetko
branec


Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 6

Příspěvek Citovat
Mě tady nejde jenom o motor ale i o převodovku a spojku . . . . na druhou stranu jak jinak zvýšit efektivně výkon v rámci mezí, to turbo je asi nejpřístupnější možnost.
po Led 21, 2008 6:22 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Citovat
zetko napsal:
Mě tady nejde jenom o motor ale i o převodovku a spojku . . . . na druhou stranu jak jinak zvýšit efektivně výkon v rámci mezí, to turbo je asi nejpřístupnější možnost.


O jaky spojce uvazujes - JWT, Nismo, Sachs ... ? Cim se da vylepsit prevodovka? Uz mi ji dvakrat opravovali(drhnuti pri petce), ale tedka nastetsi uz drzi....
út Led 22, 2008 12:15 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
zetko
branec


Založen: 30.11.2007
Příspěvky: 6

Příspěvek Citovat
pipni napsal:
zetko napsal:
Mě tady nejde jenom o motor ale i o převodovku a spojku . . . . na druhou stranu jak jinak zvýšit efektivně výkon v rámci mezí, to turbo je asi nejpřístupnější možnost.


O jaky spojce uvazujes - JWT, Nismo, Sachs ... ? Cim se da vylepsit prevodovka? Uz mi ji dvakrat opravovali(drhnuti pri petce), ale tedka nastetsi uz drzi....
Spíš než o úpravu převodovky mi jde o její životnost hlavně o kolik se zkrátí hodně lidí si tu taky stěžovalo že spojku měnili několikrát já mám spojku originál a zatím OK ale najeto mám jen 24K. Uvažoval jsem o zvýšení výkonu ale 420HP mi už přijde jako moc velká zátěž na původní díly . . . . jenže jak rozumě se dostat na cca 330-350 koní bez kitu?
st Led 23, 2008 8:55 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
pipni napsal:
zetko napsal:
Mě tady nejde jenom o motor ale i o převodovku a spojku . . . . na druhou stranu jak jinak zvýšit efektivně výkon v rámci mezí, to turbo je asi nejpřístupnější možnost.


O jaky spojce uvazujes - JWT, Nismo, Sachs ... ? Cim se da vylepsit prevodovka? Uz mi ji dvakrat opravovali(drhnuti pri petce), ale tedka nastetsi uz drzi....
Jezdímna jednolamelové keramické spojce Sachs, nynní jsme jí po ročním používání měřili, z púvodních 9,5 mm, se sjelo 0,25 mm Very Happy takže super. Přesto dávám novou, včetně odleh. setrváku pro větší kouťák. Na skříň kašlu, mám ještě jednu novou, když to nevydrží, tak jí příští zimu postavím s přím. sekvencí Very Happy a tím by to bylo už fšecko, co se tam dá vylepčit Sad

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
st Led 23, 2008 8:08 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz