Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Tak problém s hladinou oleje vyřešen :))

 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Tak problém s hladinou oleje vyřešen :))
Autor Zpráva
350Z
Anonymní





Příspěvek Tak problém s hladinou oleje vyřešen :)) Citovat
Tak důvodem, proč se mi nedařilo změřit olej bylo to, že ho tam bylo prostě málo!!!! 1 cm pod spodní ryskou a to má 5000km po servisní prohlídce. Zajimalo by mě co za hejla tam ten olej měnilo, podle mě ho tam musel nalít tak maximálně k minimu. Jak jste na tom se spotřebou oleje ? žere to hodně ? nebo to vydrží od servisu do servisu ? byl jsem z toho docela v šoku, doufám že se motoru nic moc nestalo když to najelo pár kiláků s takhle nízkou hladinou oleje (musel jsem tam nalít litr abych se dostal na minimum a pak další 1,75 litru abych se dostal na horní rysku). Kucí olej měnit fakt radši sami, v těch servisech sou č--áci! Shocked čus a Zetkům zdar!
st Črc 25, 2007 7:21 pm
petas
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 13.5.2007
Příspěvky: 28

Příspěvek Citovat
no já jsem měl najeto 30000km a žralo mě to skoro 1l oleje na 1000km tak jsem to reklamoval, když to rozdělali tak jsem měl prasklý kroužky a odřený válce. tak jsem dostal novej polomotor, mám od výměny najeto 15000km a žere mě to zase, ale už jenom tak 0,3l/1000km (najeto ve městě). pokud jedu dálnici tak mě příjde, že to nežere skoro nic, je to možný?!?
st Črc 25, 2007 9:37 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Citovat
Mě to zezačátku žralo cca 1dcl na 1000km, v 45000 km výměna polomotoru, teď to žere míň - ale po výměně to i míň jede Laughing Laughing Laughing

Když je olej kvalitní, tak moc nevadí, když je ho trochu míň.

Peťas: už máš kvalitní olej? Laughing

To byl foooor Laughing Laughing Laughing
st Črc 25, 2007 11:20 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
350Z
Anonymní





Příspěvek ... Citovat
oukej, dík za odpovědi! budu to hlídat, mějte se! Twisted Evil
čt Črc 26, 2007 7:29 am
TornadoPepa
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 9.1.2007
Příspěvky: 16

Příspěvek Citovat
Já dolívám na jeden servisní interval zhruba 4l.Mám pocit,že je to také tím jak se jede.Při poklidném ježdení je to minimum,ale jak mu dávám tak je to poznat.Raději to pravidelně osobně kontroluji.
po Črc 30, 2007 7:47 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
TornadoPepa napsal:
Já dolívám na jeden servisní interval zhruba 4l.Mám pocit,že je to také tím jak se jede.Při poklidném ježdení je to minimum,ale jak mu dávám tak je to poznat.Raději to pravidelně osobně kontroluji.
To je přesně vono a taky to, že kradou. Jezdím do Audi serv., když mi předávaj auto, takn to kontroluji. A hajzlíci počítaj 1.240., kačen za litr, je hotam devět a půl litru a ten pul litr tam chyběl. U zetka to nekontroluju vůbec, vylejvam to po 5-6.000 km, dávám tomu trvale kapky no a vvvo tom to je

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
po Črc 30, 2007 8:46 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Tak problém s hladinou oleje vyřešen :)) Citovat
Uz mam stejnej problem. Po 10000km po vymene oleje jsem to mel tak 1-2 cm pod ryskou... Tedka mam 5000km po dalsi vymene a musel jsem dolit dalsi litr. Po Vanochich jestli to zase hodne klesne to dam do servisu..
st Pro 05, 2007 11:22 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Tak problém s hladinou oleje vyřešen :)) Citovat
pipni napsal:
Uz mam stejnej problem. Po 10000km po vymene oleje jsem to mel tak 1-2 cm pod ryskou... Tedka mam 5000km po dalsi vymene a musel jsem dolit dalsi litr. Po Vanochich jestli to zase hodne klesne to dam do servisu..
Ahoj chlape, obávám se, že s tím moc neudělají, budou načnutý stírací kroužky. Jde o to jestlito jezdí velkou zátěží, když se hodně točí motor, tak to nějaký olej spálí a to je ok. U vysokootáčových motorů i 1l na 1000km. Hlídej, zda to lehce hulí do modra a máš jasno. Můžou změřit kompresy ve válcích... Jinak jde spodem vytahat ojnice a překroužkovat to GC kroušky a ty vybrousej i drobné nerovnosti a motor je jak nový Very Happy Ale myslím si že jeden l na pět tisíc je úplně v pořádku, zejména když neklesl výkon. Mrkni na výfukový plyny a ser na to-.Když tak mi zavo, domluvím ti změření komprese

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
pá Pro 07, 2007 9:50 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipni
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 8.2.2007
Příspěvky: 182

Příspěvek Re: Tak problém s hladinou oleje vyřešen :)) Citovat
Diky za radu. Jeste s tim chvilku budu jezdit, po Vanocich to dam k Petrakovi jestli to zase hodne ubyde. Jeste to mam 4 mesice v zauce, tak doufam ze to vyresej:)
pá Pro 07, 2007 10:41 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Motory Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz