Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Výše hladiny oleje u Zetka

 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Výše hladiny oleje u Zetka
Autor Zpráva
350Z
Anonymní





Příspěvek Výše hladiny oleje u Zetka Citovat
Zdravim všechny Zetkaře, o víkendu jsem si přivezl zetko a chtěl jsem zkontrolovat výši hladiny oleje. Při kontrole jsem zjistil že je to cca 1 - 1,5cm nad úrovní uvaděné v návodu. Auto bylo jeté a po poslední servisní prohlídce má najeto 3000km. Známý má Patrola od Nissanu a řikal že když zkontroluje hladinu oleje po servisní prohlídce má to rovněž cca 1cm nad správnou hodnotou.......co vy na to ??? Neutral
ne Črc 22, 2007 7:23 pm
350Z
Anonymní





Příspěvek .... Citovat
chlapi co máte taky Zetko, fakt bych s tim potřeboval poradit. Zkoušel jsem to měřit znova ale ta strana kde je ta měrka s High a Low je vždy uplně suchá a na druhé straně to vypadá jako by to bylo o 1,5 cm víš Confused kuva snad nejsem takové jelito abych si nedoved změřit olej v autě néééé Shocked dík předem za každou radu..
ne Črc 22, 2007 9:01 pm
Drag
Prezident N.O.C. - 350Z


Založen: 18.12.2006
Příspěvky: 650

Příspěvek Re: .... Citovat
350Z napsal:
chlapi co máte taky Zetko, fakt bych s tim potřeboval poradit. Zkoušel jsem to měřit znova ale ta strana kde je ta měrka s High a Low je vždy uplně suchá a na druhé straně to vypadá jako by to bylo o 1,5 cm víš Confused kuva snad nejsem takové jelito abych si nedoved změřit olej v autě néééé Shocked dík předem za každou radu..


Musím přiznat, že hned po servisce jsem olej nikdy neměřil. Měřím ho po asi 3000km, věřím autorizovanému servisu, a potom před ježděním na okruhu, po okruhu.....
Navíc po zkušenostech z okruhů, měním po 10000km, těch pár tisícovek neřeším, chci aby vydržel motor.

A ted k otázce. Jedné věci nerozumím - olej musí zašpinit obě strany měrky. A nemá smysl měřit v autě, které stojí dlouho na místě. Je dobré spustit motor, aby se olej dostal do motoru, potom vypnout, chvilku počkat a změřit.....
Před samotným měřením otřít měrku hadrem....
Potom uvidíš zašpiněné obě strany měrky.....
ne Črc 22, 2007 9:54 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
350Z
Anonymní





Příspěvek ... Citovat
ahoj, díkas samosebou já taky tomu servisu kde to bylo servisováno věřím, jen nevím na čem jsem. Ty když to uděláš tak jak popisuješ, tak máš na té straně kde je vyznačeno High a Low úroveň oleje mezi nimi ? já jsem dnes přišel po ránu k autu a bez toho abych ho nastartoval tak jsem vytáhl měrku a olej byl cca 3cm nad High. Tak jsem to otřel a zasunul ji tam znovu, opět vytáhl a olej vypadal že je zase tak centimetr pod low Shocked Když jsem to zkoušel včera tak jak popisuješ přesně dle návodu, tak mám vždy tu stranu kde je High a Low suchou a druhou stranu od oleje, ale jednou to vytáhnu a je to pod Low, tak to otřu chvilku to tam strčíma pak se to zase zdá že je to nad High, jsem z toho jelen kurwa drát! Hlavně víš jak blbě tam jde ta měrka strčit a tahat zpátky ven...
po Črc 23, 2007 10:29 am
Anonymní






Příspěvek Re: ... Citovat
350Z napsal:
ahoj, díkas samosebou já taky tomu servisu kde to bylo servisováno věřím, jen nevím na čem jsem. Ty když to uděláš tak jak popisuješ, tak máš na té straně kde je vyznačeno High a Low úroveň oleje mezi nimi ? já jsem dnes přišel po ránu k autu a bez toho abych ho nastartoval tak jsem vytáhl měrku a olej byl cca 3cm nad High. Tak jsem to otřel a zasunul ji tam znovu, opět vytáhl a olej vypadal že je zase tak centimetr pod low Shocked Když jsem to zkoušel včera tak jak popisuješ přesně dle návodu, tak mám vždy tu stranu kde je High a Low suchou a druhou stranu od oleje, ale jednou to vytáhnu a je to pod Low, tak to otřu chvilku to tam strčíma pak se to zase zdá že je to nad High, jsem z toho jelen kurwa drát! Hlavně víš jak blbě tam jde ta měrka strčit a tahat zpátky ven...


Je fakt, že tam ta měrka jde blbě trefit Laughing Laughing Laughing

Nejlepší by bylo, buď se potkat s námi ukázat si to, nebo se nestyď, zajed na Kolbenku nebo do Motola, Průhonic - a chtěj Laughing ať ti v serviśu názorně předvedou jak to měřit....
Je to důležité, tak bych se nestyděl udělat takhle.
po Črc 23, 2007 12:12 pm
350Z
Anonymní





Příspěvek ... Citovat
Jasná dneska se tam chystám po práci zajet, at mi řeknou jestli ho tam mám málo nebo moc:) ale s váma se taky klido rád setkám.. Wink
po Črc 23, 2007 12:30 pm
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: ... Citovat
350Z napsal:
Jasná dneska se tam chystám po práci zajet, at mi řeknou jestli ho tam mám málo nebo moc:) ale s váma se taky klido rád setkám.. Wink
No čau, tak jsem se zase jednou pořádně zachechtal. Zkušenost je taková, že olej měří vždy, když vychladne a na rovině, kdy veškerej steče do vany. Oak je skutečný stav hladiny. Udržuju hladinu pod polovinou mezi hladinami ne měrce a seru na to. S tou měrkou je problém, ale musí se opakovaně, snad se to tam ohejbá.

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
po Črc 30, 2007 8:21 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz