Obsah fóra Z-Club
RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůUživatelské skupinyPřihlášení
Vhodne pneu a disky na 350Z
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Zobrazit předchozí téma
Zobrazit následující téma
Vhodne pneu a disky na 350Z
Autor Zpráva
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek Užší pneu na vodu Citovat
No jasně, do deště jsou lepší ne tak široké pneu. Na každodenní ježdění po okreskách je to myslím dobrá volba. Já raději za deště pojedu o něco pomaleji a za sucha tomu dám více zabrat. Proto volím širší pneu. Ale ta ztráta výkonu díky širším předkům se mi nijak neprojevila. Naopak širší guma na předku přinesla větší přilnavost v zatáčkách a díky tomu rychlejší průjezdy zatáčkami. Naopak na rovince je plný záběr na zadku a předek mám "ve vzduchu" Laughing takže jeho větší šířka moc nevadí.

P.S. No možná Kojak má při akceleraci opravdu předek ve vzduchu Laughing

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
so Čer 21, 2008 8:03 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
centros: Kazdopadne tvoja volba je tiez vyborna, kebyze mam turbo kit v aute, urcite nevaham a davam tam sirsie pneu, mozno aj 295, ale takto mi to postacuje a 225 su lepsie dostupne a zaroven aj lacnejsie. Smile Co sa tyka tej prilnavosti v zakrutach, verim, ze to lepsie sedi, bolo to pre mna tazke rozhodovanie medzi tymito a sirsimi pneu, tak dufam, ze nebudem napokon lutovat, ze som sa rozhodol pre tieto uzsie, pretoze na tie 8,0 predne disky by som uz aj tak 245 nenapchal.
so Čer 21, 2008 4:53 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Re: Užší pneu na vodu Citovat
centros napsal:
No jasně, do deště jsou lepší ne tak široké pneu. Na každodenní ježdění po okreskách je to myslím dobrá volba. Já raději za deště pojedu o něco pomaleji a za sucha tomu dám více zabrat. Proto volím širší pneu. Ale ta ztráta výkonu díky širším předkům se mi nijak neprojevila. Naopak širší guma na předku přinesla větší přilnavost v zatáčkách a díky tomu rychlejší průjezdy zatáčkami. Naopak na rovince je plný záběr na zadku a předek mám "ve vzduchu" Laughing takže jeho větší šířka moc nevadí.

P.S. No možná Kojak má při akceleraci opravdu předek ve vzduchu Laughing
Hele, to se mi stát nemůže, mám za autem voj s rolnou. Jinak jezdím n předku 255, zadek 285, k turbům asi ideální. Jen místo 20 tek bych měl raději 19cky, myslím tedy disky, ne holčiny. Ale chová se to super na průjezdy, myslím, že pomalej moc nejsem. Jezdím jen Michelin Pilot II a i na vodě se s tímdá jet slušně Twisted Evil

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
ne Čer 22, 2008 8:02 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubca350z
Člen FanClubu 350Z


Založen: 24.5.2008
Příspěvky: 43
Bydliště: březová u Sokolova

Příspěvek Citovat
tak kolik to jede po Laby? Laughing
ne Čer 22, 2008 8:52 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
viktůrek
Jeho Veličenstvo


Založen: 27.2.2007
Příspěvky: 521
Bydliště: Kladno

Příspěvek Citovat
Kubca350z napsal:
tak kolik to jede po Laby? Laughing

trochu víc než na ohři ... jsou tam malý rozdíly...
záleží na naklonění mraveniště, viskozitě vody v ostřikovačích a gravitaci v poměru s průměrnou spotřebou jahodového pudinku v Bangladéži...
pokud do paliva přimícháš jedno až dvě hlemíždí podpáždí vznikne tím roztok který rychlost ještě víc podpoří..Smile

_________________
5 z 12ti ptakopysků leknou kvůli nedostatku informací od svých rodičů.. Chraňte se!!!! Pepinos
ne Čer 22, 2008 11:21 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kubca350z
Člen FanClubu 350Z


Založen: 24.5.2008
Příspěvky: 43
Bydliště: březová u Sokolova

Příspěvek Citovat
tak to je dobrý.
po Čer 23, 2008 12:42 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Tak uz mam nahodene tie 19" chromove disky, akurat mam taky zvlastny pocit pri prejazdne nerovnostiami, lebo zo zadnej casti ako keby nieco hrkalo, od kolies, od diskov mam pocit. Bol som este raz v pneu servise, vsetko mi este raz pozreli, podotahovali srouby, no aj tak to robi ten zvuk, nechapem co to moze byt, tie vymedzovacie kruzky boli OK, na mieru, takze tazko povedat. V podstate ked si pustim radio to nepocujem, ale ked je ticho, tak pri hrbolatej ceste to je dost pocut, ci uz mam stiahnute okna alebo nie. Ten zvuk pripomina ako ked na tom stredovom naboji nadskoci ten vymedzovaci kruzok, proste take to zahrkanie, i ked by to nadskakovat nemalo, lebo
je to tam fakt vsetko nasadene presne, aj podotahovane. Inac to vyzera aj sedi na ceste dobre. Ta offset 20 je fajnova, tie kolesa su teraz zarovno blatniku, takze to vyzera lepsie.
http://ivoninja.websnadno.cz/Gallery.html?fotka=1
http://ivoninja.websnadno.cz/Gallery.html?fotka=2
st Čer 25, 2008 2:08 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Tak ma napadlo,ci to nebude nahodou rozmerom vymedzovacich kruzkov, ale pochybujem, ze by predny naboj mal iny rozmer ako zadny - nemate s tym skusenosti? Ked som si tieto vymedzovacie kruzky na disky daval vyrobit som totiz meral len predny naboj na aute a predok je teraz na diskoch OK, nieco mi stale hrka len odzadu odvtedy co som tam dal tieto nove disky.
st Čer 25, 2008 3:18 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Kojak
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 7.1.2007
Příspěvky: 642

Příspěvek Citovat
IvoNinja napsal:
Tak ma napadlo,ci to nebude nahodou rozmerom vymedzovacich kruzkov, ale pochybujem, ze by predny naboj mal iny rozmer ako zadny - nemate s tym skusenosti? Ked som si tieto vymedzovacie kruzky na disky daval vyrobit som totiz meral len predny naboj na aute a predok je teraz na diskoch OK, nieco mi stale hrka len odzadu odvtedy co som tam dal tieto nove disky.
No onon na těch 19 ti podvozek ztvrdne, můžou se ozývat tlumiče, tedy dorazy. Jezdímna dvacítkách adělalo mi to něco podobného, až jsem vyměnil pár věcí na podvozku. Netrap se tím, jezdi a za čas uvidíš Smile

_________________
Máme rádi modré ptáky. Jsme "Jedničky"....
st Čer 25, 2008 3:51 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Kojak: Cakal som na tvoj nazor, kedze viem, ze ty jazdis na 20", ale ti poviem, na tychto 19" sa mi nechce verit, ze by to robili tlmice. Je tam sice nizsi profil a je to auto tvrdsie, ale fakt len o malo, cakal som, ze to bude horsie, takze som celkom milo prekvapeny, ze to stvrdlo len o malo. A ten zvuk co vychadza zo zadnej casti auta na nerovnostiach je taky, ako keby sa mi vzadu islo nieco rozsypat, proste sa citim trapne, ked prechadzam nejakou tichou ulickou a niekde ma natrase a robi to takyto ramus (zvlastne je ,ze predok je uplne tichy). Objednal som sa na zajtra na test tlmicov do pneu servisu, kde mi tie disky obuvali, aby sami poculi, co to robi za zvuk, ked mi trase zadnou castou auta - chcem jednoducho vediet, co to robi. Ked mi to zdiagnostikuju a zisti sa, kde je chyba, tak dam vediet. Ale predpokladam, ze zadna cast napravy ma rovnaky priemer naboju ako predna na kotuci, cize 66 mm, tak ako vsetky Nissany. Ak by to bolo inak, tak by bolo jasne, ze je problem v rozmere zadnych vymedzovacich kruzkov, ale o tom silne pochybujem. Tak uvidi sa zajtra.
st Čer 25, 2008 7:02 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
centros
Člen N.O.C. - 350Z


Založen: 28.9.2007
Příspěvky: 153
Bydliště: Praha

Příspěvek 18 jsou OK Citovat
Já jezdím na 18" a jsem spokojen. Jedny mám na okruh a druhé na silnici. Na 18 se dá sehnat více pneumatik (i polozávodních) a nejsou tak drahé. Sedí to perfektně a přitom je slušný komfort. Jezdím třeba na Toyo Proxes R-888, mají tvrdé boky a sedí jako přibité. Jde spíš o gumy než jen o velké disky. Nevím co na těch 19 a 20 máte.

_________________
2006 350Z, Nismo 9.5xR18, Toyo R-888 255/35R18, brzdy AP Racing, nerez hadice, kapalina RBF600, tlumiče HKS Hipermax III, podvozek Kinetix, Hotchkis, rám šasi GT Spec, MREV2 Plenum, Motordyne 5/16" Spacer, K&N, spojka a setrvák JWT, svíčky Denso Iridium
st Čer 25, 2008 8:56 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
centros: V podstate suhlasim, aj nesuhlasim. Smile Ked som bol v Australii, jedna firma sa tam specializovala roznymi nadupanymi diskami na auta a mala perfektny nazov firmy, ze "SIZE DOES MATTER", inymi slovami na velkosti zalezi Smile A predavali tam disky od 20" vyssie. Very Happy Vseobecne vacsie disky na aute viac ukazu, pekne kolesa robia min. 40% celkoveho vzhladu vozidla, o tom ma nikto nepresvedci, ze to tak neni. Vystacil by som si aj s tymi seriovymi 18", lenze chcel som osobitnu sadu na leto a na zimu, takze tie povodne som si nechal na zimu a aby som nemusel stale vyzuvat pneu z diskov, tak som kupil novu sadu na leto a povedal som si ,ze kupim si uz rovno vacsie a to 19". Len keby mi nieco vzadu nebuchalo, bol by som uplne spokojny. Tak snad sa moj problem zajtra vyriesi, alebo sa aspon zisti jeho pricina.
čt Čer 26, 2008 1:01 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Takze zahada vyriesena, dnes som pol dna stravil v pneuservise. Napokon som povedal, nech mechanik sadne so mnou do auta a ide sa previezt, aby pocul, co to robi. Zistil, ze zadne kolesa sa zle krutia, pomaly az do osmicky a nakoniec vyslo z toho to, ze zadne vymedzovacie kruzky nie su spravne. A hovoril som im to od zaciatku, nech sa pozru, ci vzadu nie je iny rozmer ako vpredu a oni ze nieee, to je blbost. A nakoniec to tak bolo, zadne kruzky by mali byt cca o 2 mm uzsie, tak som ich dal zbrusit sustruznikovi a zatial jazdim na zadnych kolesach bez nich. No a razom ziadne buchanie, vsetko ide krasne ticho, takze som si isty, ze to bolo v tych vymedzovacich kruzkoch, ze boli prilis siroke na zadnu napravu, sila. Tak mam o skusenost naviac.
čt Čer 26, 2008 3:06 pm Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
IvoNinja
svobodník


Založen: 17.8.2007
Příspěvky: 79
Bydliště: Bratislava, Slovakia

Příspěvek Citovat
Takze sirka kruzkov je o 2 mm zbrusena, teraz to pasuje uplne na 100% na zadnu napravu, disky tam super sedia, uz nic nehrka ani nebucha, takze konecne je to tip top. Chyba bola teda len vo vymedzovacich kruzkoch, ktore na zadnu napravu maju byt o cca 2 mm uzsie, sranda. Konecne je moja nocna mora vyriesena. Very Happy
pá Čer 27, 2008 1:02 am Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky ICQ
Zobrazit příspěvky z předchozích:    
Zaslat odpověď    Obsah fóra Z-Club » Diskuze - open forum Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na: 
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Vjacheslav Trushkin / Easy Tutorials (Photoshop Tutorials).
phpBB česky - phpBB.cz